Wpis z mikrobloga

Tak jak przegladam ten tag nachodzi mnie jedna refleksja, jest takie pojecie ktore dobrze adresuje pewne zjawisko na tagu:
błąd konfirmacji, tendencja do preferowania informacji, które potwierdzają wcześniejsze oczekiwania i hipotezy, niezależnie od tego, czy te informacje są prawdziwe. Powoduje, że ludzie poszukują informacji i zapamiętują je w sposób selektywny, interpretując je w błędny sposób. Efekt ten jest szczególnie silny w przypadku zagadnień wywołujących silne emocje i dotyczących mocno ugruntowanych opinii.

Dwa obozy:
1) musi urosnąć, przecież wszyscy mówili ze wartość nieruchomości nie moze spasc
2) cena poleci mocno w dol

#nieruchomosci
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mr_Przyjemny: Pisałem to już wcześniej. Bardzo łatwo jest poznać osoby które mają nieruchomość/nieruchomości i takie które chcą ją/je kupić. Obie te grupy #!$%@? ostatnio katatymia. Każda z nich zdaje się dostrzegać tylko fakty potwierdzające ich ugruntowaną opinię.
  • Odpowiedz
@policjantpeel: większość osób niestety ocenia że cena będzie spadać od 3 lat. Wtedy kupowałem pierwsze mieszkanie i już wtedy pod każdym artykułem lub wpisem na mikro większość komentarzy dotyczyła bękającej bańki, podwyższeniu stóp procentowych w najbliższym czasie itp. Kto wtedy kupił, dziś jest kilkadziesiąt tys na do przodu na wynajmie + wartość mieszkania jest wyższa.
Jak wyjdzie ten kto dziś kupi? Zobaczymy za kolejne kilka lat
  • Odpowiedz
@mariusz-laszczka: bo kryzys który ma miejsce obecnie, powinien mieć już miejsce jakieś 2-3 lata temu :) wtedy go zadrukowali dolarem, teraz też próbują

Kwestia spadku cen nieruchomości to kwestia czasu, nikt nie wie jak długo. A wynika to z prostych zasad, popyt i podaż tym rządzi. No i patrząc na fakt, że każde pęknięcie bańki poprzedza mnóstwo naganiaczy i ekspertów od danej tematyki, a tak właśnie było teraz.

Kilka moich
  • Odpowiedz