Wpis z mikrobloga

Szukam i znaleźć nie mogę( ͡° ʖ̯ ͡°)
Widział ktoś z Was może jakiś gotowy moduł z #esp8266, przekaźnikiem oraz przetwornicą z 230V?
Potrzebuję wyprowadzeń C, NC i NO z przekaźnika, sterować nim przez ESP i zasilić to z 230V.
Wiem że mógłbym wziąć się za zabawę w #elektronika , wziąc HLK-PM01 (lub 03), warystor, kondziory, kilka innych elementów i złożyć to na PCB, ale wolałbym jednak jakiegoś gotowca, żeby nie myśleć ciągle o tym, czy to się nie spali ( )
  • 19
@zetisdead: Dzięki :)
Kupowałeś może z którejkolwiek z tych stron?

Inna sprawa, że cztery przekaźniki to za dużo na ten konkretny scenariusz, i co gorsza miejsce ma tu znaczenie, stąd szukam czegoś najlepiej z jednym przekaźnikiem.
Swoja drogą, tak sobie myślę, że płytka z esp8266 zasilana z 230v byłaby już wystarczająca, dopięcie przekaźnika to akurat najmniejszy problem.
Wydaje mi się, że zaprojektowanie przez kogoś kompetentnego modułu zasilania z 230V jest dla
Kupowałeś może z którejkolwiek z tych stron?


@kthxbye: chyba na pcbway mogłem kiedyś zamawiać płytki. Nie kupisz u nich gotowca, tylko samo PCB. Resztę musisz sam kupić i zlutować.

Jak nie chcesz się bawić w samodzielną budowę, to taniej będzie kupić płytkę z przekaźnikiem i ESP i dodać osobno zasilacz:
https://www.aliexpress.com/item/32845077134.html

Albo sprawdzić na czym są zrobione fabryczne rozwiązania i wymienić program na swój:
https://www.aliexpress.com/item/33005382815.html
@Kamil__: SONOFF BASIC jest zbudowany nieco inaczej, nie przełączę nim sobie pomiędzy NO/NC z C, bo on przewala zasilanie, które mu dostarczysz.

@zetisdead: Tuya przerobić nie problem, ale niestety tutaj problemem jest przekaźnik - to urządzenie, tak jak podobne, np SONOFF mini czy SHELLY nie daje dostępu do wszystkich trzech złączy przekaźnika, aby mógł sobie przerzucać pomiędzy NO/NO z C. One rozłączają jedynie fazę, którą są zasilone :/
@Kamil__: Ty widziałeś jak te sonoffy są zbudowane? Właśnei wziąłem jeden do ręki i moim zdaniem to byłaby kompletna rzeźba w związku z tym, że urządzenie nie jest zaprojektowane na takie manewry. Ono jest właśnie zaprojektowane do odcinania fazy przekaźnikiem. Tej samej, którą jest zasilane :)
@kthxbye: Używam kilka sztuk.
O jakiej rzeźbie mówisz? Wylutowujesz przekaźnik, podłączasz taki ze stykiem NO+NC (samą cewkę) a ze styków wyprowadzasz sobie 3 druty kończąc dowolnym złączem, nawet zwykłą kostką. Wszystkie warunki masz spełnione.
@kthxbye: Jest jeszcze prościej Niż Ci się wydaje.
Widzę że przekaźnik posiada styk NC (zaznaczony na zdjęciu - tak mi się wydaje - trzeba jeszcze sprawdzić na nocie technicznej) więc obejdzie się bez wymiany na inny. Trzeba tylko wyciągnąć sobie styki tego przekaźnika na zewnątrz i odłączyć go od 230V

Mam delikatnie inną wersję tego SONOFFa więc lepszych zdjęć nie zrobię
Pobierz Kamil__ - @kthxbye: Jest jeszcze prościej Niż Ci się wydaje.
Widzę że przekaźnik pos...
źródło: comment_1586778355u8WO2QUrv81gkb94SH1wWw.jpg