Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@KakaowyTaboret:

Wytyczne są jasne: siedź w domu, jeśli nie musisz wychodzić. Im więcej ludzi tak zrobi, tym lepiej dla wszystkich.

Ja wczoraj umyłem auto, bo jestem listonoszem i nie będę jeździł wśród ludzi obsranym samochodem.

Ale przez weekend pozwalałem, żeby się zakurzyło na parkingu, bo dotykanie klamek w bloku, łażenie po ulicach, trzymanie "myjki" w ręce podczas mycia auta w myjni stwarza niepotrzebne zagrożenie dla mnie i innych.
@ksetlak wytyczne ze strony rządowej:
Aktywność na zewnątrz powinna być ograniczona do minimum. Traktujmy możliwość wyjścia na zewnątrz jako niezbędny środek higieny. Wychodźmy się przewietrzyć wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujemy.

Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)

Myles auto więc wg części Policji
@KakaowyTaboret:

Spójrzmy na temat inaczej. Nie od strony praw, tylko zasad.

Na początku ryzyko zarażenia się było niewielkie. Teraz z dnia na dzień ryzyko wzrasta. Więc podejmowane środki zapobiegawcze muszą być coraz ostrzejsze.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby totalny zakaz wychodzenia dla wszystkich przez miesiąc, bez wyjątków. I to od samego początku. Ale wiemy, że to nierealne.

Więc teraz musimy się coraz bardziej pilnować i nie pozwalać sobie na głupie ruchy.

A ze
@ksetlak a co ma do rzeczy że niektórzy chcą do lasu?

Wiem dokładnie ile osób jest na kwarantannie w międzynarodowym Korpo ¯_(ツ)_/¯

Tylko, że nadal mi nie odpowiedziałeś czy mogę jechać na myjnie czy nie. I jest wyjście. Pracować z głową i wprowadzić proste zasady. Na stronie naszego rządu jest informacja, że mogę iść pobiegać i na spacer.

Ja nie jestem zbulwersowany faktem, że nie mogę jechać na myjnie czy jechać do
@KakaowyTaboret:

Potrzebujesz jechać na myjnię? To jedź.

Potrzebujesz iść do sklepu? To idź.

Potrzebujesz wyrzucić śmieci? Wyrzuć.

Dokładnie takie mam podejście.
W razie czego będę się kłócił z Policją i nie przyjmę mandatu.

Nie będę czytał przed wyjściem z domu, czy mogę wynieść cuchnące śmieci.

Ale jeśli wezmę prawie pusty worek, nie będę miał pretensji do nikogo, jeśli zapyta, po co wyszedłem w czasie stanu epidemicznego.
@ksetlak:

A co ze spacerem? Na stronie naszego rządu jest to dozwolone, a policja jakoś potrafi dawać mandaty xD

Zwykły burdel, gdzie policja potrafi karać za stosowanie się do ogólnodostępnych wytycznych rządu.

I chcę mieszkać w państwie prawa. Wystarczająco mamy #!$%@? przez epidemię, nie muszą dodatkowo dokładać problemów związanych z tym, że nie potrafią wykonywać swojego zawodu.
@KakaowyTaboret:

Strona rządowa może nie być na bieżąco z ustawami - to normalne, gdy ustawy non stop się zmieniają.

Nie wiem, jak teraz jest ze spacerami wg aktualnego prawa, ale nie widuję na ulicach swojego miasta ani na wioskach spacerowiczów.

Za to widzę dużo Policji i Straży Miejskiej. policjanci sami sobie nie wymyślili patroli non stop. Muszą mieć wytyczne na podstawie niejawnych informacji.

Zresztą wyobraź sobie, że pracujesz w Policji, masz
@ksetlak

Jak to strona rządowa nie jest na bieżąco? To kto ma być?

Jakbym ja w firmie wprowadził nową procedurę, a nadal wisiały by nieaktualne informacje i z tego powodu wnioskował zabrał pracownikowi premię- wywalili by mnie xD

Skoro ustawy się ciągle zmieniają to rząd ma obowiązek informowania obywateli.

Co mnie obchodzą ich niejawne wytyczne? Na podstawie niejawnych wytycznych mogą mnie karać?

I wiesz... Gdybym był policjantem i składali przysięgę, a rok
@ksetlak: Jeśli już minęły emocje zapraszam na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi gdzie władza przygotowała stronę specjalnie z myślą o koronawirusie... chyba po to by Obywatele mogli być na bieżąco ;)

Pytanie o spacery:

Aktywność na zewnątrz powinna być ograniczona do minimum. Traktujmy możliwość wyjścia na zewnątrz jako niezbędny środek higieny. Wychodźmy się przewietrzyć wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujemy

Kolejne pytanie:

Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na