Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chanelzeg: bardzo dobrze że u nas tego nie ma, czemu mamy zwiększać socjal i płacić osobom samozatrudnionym? Jak samozatrudnieni czerpali korzyści z samozatrudnienia, to było ok i wliczamy wszystko w koszta żeby podatków nie płacić, a teraz państwo pomóż. Trzeba było na umowę o pracę pracować. Ha tfu!
  • Odpowiedz
bardzo dobrze że u nas tego nie ma, czemu mamy zwiększać socjal i płacić osobom samozatrudnionym?

@aleqsandrov: bo płacą podatki tak samo jak ludzie na etacie za które państwo obiecuje pomoc w razie czego

Trzeba było na umowę o pracę pracować

@aleqsandrov: U kogo mam się zatrudnić jeżeli chce np. prowadzić własny punkt ksero? U premiera?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chanelzeg: to trzeba było sobie odkładać na czarną godzinę albo się ubezpieczyć. Nikt Cie nie zmuszał do prowadzenia pubktu xero i samozatrudnienia, każdy sam wybierał i podejmował ryzyko i brał odpowiedzialność. Dlaczego ja mam dopłacać do kogoś, bo jest samozatrudniony?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chanelzeg: dokładnie! Czemu mamy zabierać jednej osobie i dawać drugiej? Każdy sam podejmuje decyzje w wolności i niech sam bierze odpowiedzialność! Nie ma tak że biorę odpowiedzialność jak są zyski, a jak straty, to państwo pomóż.
  • Odpowiedz