Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy ktoś to wcześniej znalazł, ale wczoraj natrafiłem na niezły błąd. Właśnie jesteśmy w trakcie kupna domu i tak z ciekawości postanowiłem sprawdzić samemu status działki. Na stronie mapy.geoportal.gov.pl lokalizujemy nasza wybrana działkę. W ten sposób mamy numer działki. Z numerem działki wyszukujemy księgi wieczyste na stronie www.znajdzksiege.pl/dzialki. Jak już mamy numer działki i numer księgi wieczystej przechodzimy na kolejna stronę przegladarka-ekw.ms.gov.pl wpisujemy numer księgi wieczystej. I teraz ktoś może zapytać i co z tego, a no tyle że za nie całe 40PLN - opłata za przeglądanie KW - mamy pełne dane właściciela, imię nazwisko, imię ojca, matki, numer pesel. Jakoś słabo widzę to całe RODO i ochronę danych osobowych. A później #!$%@? afery, że ktoś na kogoś wziął pożyczkę lub jakieś inne wałki.
  • 69
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tmtmp3: bo na psy trzeba iść, którzy zakończą postępowanie z uwagi na brak identyfikacji sprawcy, a potem ten papierek w każdym sprzeciwie od nakazu zapłaty. Policja właściwie wtedy sama wysyła informacje do znanych jej instytucji kredytowych, ale zawsze może jakąś ominąć
to sie pochwal ale na pewno to nie to xD

@haze2137: Tego jest setki, ale za darmo nikt ci tego nie udostępni. 4 dychy to nic, a ja twierdzisz, że da się za darmo to kłamiesz. Za darmo jest dla urzędu. Zwykły Kowalski nie dostanie i to jest zrobione celowo, żeby nikogo nie kusiło. Jak będziesz kiedyś kupować coś, to te 4 dychy ci różnicy nie zrobią.
@tmtmp3 jak masz w reku dowod kolekcjonerski to spróbuj go zgiąc w połowie i dotknac krotszymi krawedziami. Prawdziwy się nie złamie i wroci wyprostowany. Kolekcjonerski zachowa sie jak karta płatnicza i juz go nie wygniesz z powrotem.
@tmtmp3 dlatego pracujesz na kasie w elektromarkecie a nie gdzieś wyżej, nie b rozumiesz idei numeru dowodu osobistego i że nie jest to losowy ciąg cyfr