Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy ktoś to wcześniej znalazł, ale wczoraj natrafiłem na niezły błąd. Właśnie jesteśmy w trakcie kupna domu i tak z ciekawości postanowiłem sprawdzić samemu status działki. Na stronie mapy.geoportal.gov.pl lokalizujemy nasza wybrana działkę. W ten sposób mamy numer działki. Z numerem działki wyszukujemy księgi wieczyste na stronie www.znajdzksiege.pl/dzialki. Jak już mamy numer działki i numer księgi wieczystej przechodzimy na kolejna stronę przegladarka-ekw.ms.gov.pl wpisujemy numer księgi wieczystej. I teraz ktoś może zapytać i co z tego, a no tyle że za nie całe 40PLN - opłata za przeglądanie KW - mamy pełne dane właściciela, imię nazwisko, imię ojca, matki, numer pesel. Jakoś słabo widzę to całe RODO i ochronę danych osobowych. A później #!$%@? afery, że ktoś na kogoś wziął pożyczkę lub jakieś inne wałki.
  • 69
Imię, nazwisko, PESEL, numer dowodu/paszportu/karty pobytu, NIP pracodawcy oraz adres zameldowania.


@tmtmp3: czyli numer dowodu i NIP pracodawcy muszę zdobyć jeśli bym chciał sąsiadom problemy robić?
Z czego zakładam że NIP pracodawcy jest testowany tylko po sumie kontrolnej a numer dowodu musi się zgadzać z tym kolekcjonerskim?

Troszkę to dziurawe rzeczywiście.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@tmtmp3: nie działa to tak misiu. Pomagałam koleżance wykaraskać się z podobnego problemu - małe kredyty na jej dane i ostatecznie jest wolna z problemu, a nikt nie prowadzi wobec niej postępowania egzekucyjnego. Nikt nawet nie zaczął prowadzić. Ale wiesz lepiej, to nie będę tłumaczyć jak się prosto wydostać z takiego problemu xd