Wpis z mikrobloga

@rbk17: Problemem jest konfiguracja laptopa prosto od producenta, która ma domyślnie to włączone. Tak mi się wydaje. Też spotkałem się z tym problemem. Jednak mając klucz, myślę, że dobra opcja, którą można zostawić włączoną :)
Jednak mając klucz, myślę, że dobra opcja, którą można zostawić włączoną :)


@NaczelnyOrgan: dokładnie - jak już go mamy to jest spoko, zawsze to ochrona przed obcymi pendrajwami przy próbie shakowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@villager serio? miałam niedawno nieprzyjemną sytuację, bo bitlocker zadziałał tak totalnie z dupy podczas włączania kompa, czy to mogło być wystarczającą okazją do sprowokowania? Na jakichś grupkach na fb pisali, że im włączało się wtedy jak była w tym samym czasie aktualizacja biosa, ale to bez sensu chyba, w sensie: jest to w ogóle możliwe?
@kruk87: Wiem że na koncie microsoft to znalazłem - wydobyliśmy login+hasło z komórki i wtedy zalogowałem się do siebie i tam jakoś się znalazło czy wygenerowało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pannapolka: @rbk17: @kruk87: Również przepraszam za odkopanie tematu, ale w nowym laptopie mam podobną sytuację z Bitlockerem.

Laptop mam od 3 dni i 2 razy już to rozwiązanie dało o sobie znać. Przez klikanaście minut laptop nie reagował na kliknięcie włącznika, migała tylko dioda.
Wyskoczył ten komunikat, chciałem wpisać hasło z tej strony MS i po chwili laptop się wyłączył. I tak było w obu przypadkach.
Rozumiem, że co