Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko175
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

700

Dzięki UE już nie kupisz używanego auta za gotówkę.

Dzięki UE już nie kupisz używanego auta za gotówkę.

W 2027 r. wchodzi w życie ogólnoeuropejski limit płatności gotówkowych. Tak niski, że za gotówkę trudno już będzie kupić

Golona
Golona
Golona
z
auto-swiat.pl
dodany: 25.04.2026, 09:27:13
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    samoloty
  • 269
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (269)

najlepsze

PolakRodakAfrykaner
PolakRodakAfrykaner
25.04.2026, 10:13:00 via Wykop
  • 499
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Victor_Manzon
Victor_Manzon
25.04.2026, 12:29:02 via Wykop
  • 141
@PolakRodakAfrykaner: wybierz sobie dlaczego
Victor_Manzon - @PolakRodakAfrykaner: wybierz sobie dlaczego

źródło: how_to_wrap_gotowkas

Pobierz
  • Odpowiedz
Jofiel
Jofiel
25.04.2026, 15:02:09 via Wykop
  • 37
Ja też nie mam nic do ukrycia.


@PolakRodakAfrykaner: To dasz nam twój odblokowany telefon byśmy sobie obejrzeli?
  • Odpowiedz
ImperiumCienia
ImperiumCienia
25.04.2026, 12:52:10 via Wykop
  • 295
Czytam te komentarze i aż się wierzyć nie chce jakimi niewolnikami ludzie się stali mimowoli.. Rece opadają. Pamiętajcie, że Państwo i rząd nie jest po to by go wielbić. Ma nam tylko zapewnić w miarę spokojne życie i system w którym możemy funkcjonować. Państwo i jego kontrola to nie jest prawda absolutna. Wszyscy powinniśmy mieć wolność do posiadania jakichkolwiek ilości gotówki i obracania nią.

Jak ktoś pisze "nie mam nic do ukrycia,
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

konradpra
konradpra
25.04.2026, 14:19:16 via Wykop
  • 60
@Trapezous: dlatego by tacy jak ty nie zadawali głupie pytania.
Dla elementarnej wolności i gwarancji ze nikt jej nie ograniczy.
Wystarcyy popatrzeć na casus Kanady, czy ostatnio sędziów MTK.
  • Odpowiedz
konradpra
konradpra
25.04.2026, 16:13:45 via Wykop
  • 76
@xionze: XD
Przykład dała Kanada blokując karty i rachunki protestujących, czy zablokowane karty płatnicze sędziów którzy oskarżyli premiera Izraela. Za Covidu ograniczono ci wiele swobód obywatelskich i co? Opłacało się? Zapobiegłeś epidemii nie chodząc do lasu? XD
Myślisz że jesteś bezpieczny?
Apetyt rośnie wraz z jedzeniem, a władze z zasady mają go niekontrolowany.
  • Odpowiedz

daniel-doe
daniel-doe
daniel-doe
25.04.2026, 14:47:08 via Wykop
  • 160
Mówienie "nie mam nic do ukrycia, więc popieram" to to samo co "nie mam nic do powiedzenia, więc mam gdzieś wolność słowa" (ʘ‿ʘ)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
gnijacy_wypok
25.04.2026, 17:59:30 via Wykop
  • 6
@daniel-doe: Ten kto ma i tak skorzysta z bitcoina, ludzi słupów i innych cwanych wehikułów.
  • Odpowiedz
suchabulka
suchabulka
suchabulka
25.04.2026, 22:35:59 via Wykop
  • 3
@TheKirghizLight: 140k placilem gotowka za auto ostanio, wiec nie jest to martwy zwyczaj. Gdyby byl martwy to by sie za niego nie brali..
  • Odpowiedz

23kulpamens
23kulpamens
25.04.2026, 13:29:54 via Wykop
  • 107
Sprawdziliśmy, czy przy większych transakcjach między osobami fizycznymi będzie można nadal płacić gotówką. Okazuje się, że tak.

W transakcjach między osobami fizycznymi nadal nie będzie żadnego unijnego limitu płatności gotówkowych

Dziękuję, można się rozejść. W komisie w życiu bym nie kupił za gotówkę i za inną kwotę niż na papierze. Chyba że chciałbym mniejsze odszkodowanie, jak komis mnie oszuka.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

23kulpamens
23kulpamens
25.04.2026, 22:51:20 via Wykop
  • 2
Ktos powoli, sukcesywnie


@Magnorium: odbiera cwaniakom możliwość oszukiwania ludzi, nikt nie ogranicza transakcji między osobami fizycznymi
  • Odpowiedz
dolor
dolor
dolor
26.04.2026, 08:53:55 via Wypiek
  • 2
@23kulpamens ale artykuł musi się klikać xd, w sumie to dosłownie żadna zmiana u nas
  • Odpowiedz

dziacha
dziacha
dziacha
25.04.2026, 10:37:06 via Wykop
  • 70
Polak krótko trzymany jest szczęśliwszy, swobada go uwiera.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

TraumatyczneCiastoPrawdy
TraumatyczneCiastoPrawdy
TraumatyczneCiastoPrawdy
25.04.2026, 16:27:01 via Android
  • -8
@dziacha: Oj kolego, rusycyzm Ci się prześlizgnął, uważaj ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Anekito
Anekito
25.04.2026, 18:08:14 via Wykop
  • -1
@TraumatyczneCiastoPrawdy: Oj, kolego, wyśliznął Ci się przecinek, ale za to "g" Ci się prześliznęło, uważaj ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
izera-grom
izera-grom
izera-grom
25.04.2026, 10:47:17 via Wykop
  • 67
Jak się to mówi prawo jest jak zagroda tygrys przeskoczy wilk się prześliźnie a barany się nie rozbiegną
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jezus_z_Galileii
Jezus_z_Galileii
25.04.2026, 18:21:01 via Android
  • 13
@izera-grom: lew przeskoczy, wąż się prześlizgnie*
  • Odpowiedz
Abdul_Ali_Wisimulacha_third
Abdul_Ali_Wisimulacha_third
25.04.2026, 19:05:40 via Wykop
  • 5
@Jezus_z_Galileii: a orzeł przeleci*
  • Odpowiedz
galonim
galonim
25.04.2026, 10:25:11 via Wykop
  • 44
Informacja nieprawdziwa: Jeśli wprowadzą te przepisy u nas to kwota płatności gotówkowej zostanie podniesiona a nie obniżona. W tej chwili wynosi ona 15000zł w transakcjach B2B
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tumiwisizm
tumiwisizm
tumiwisizm
25.04.2026, 11:38:38 via Wykop
  • 32
@galonim: to jeszcze napisz ile wynosi ten limit w transakcjach B2C i ile będzie wynosił po wprowadzeniu tego prawa?

  • Odpowiedz
PanDeMia
PanDeMia
25.04.2026, 19:08:13 via Wykop
  • -8
@galonim: A to ciekawe bo w grudniu kupiłem auto za 90k z czego 45 zapłaciłem wcgotowce
  • Odpowiedz

Asd15
Asd15
25.04.2026, 16:16:21 via Wykop
  • 43
Nagłówek chwytliwy, ale tak jest od zawsze byle tylko kliknąć. Realia są takie, że między osobami prywatnymi nie będzie limitu, a między przedsiębiorcami 10 tys euro nie jest problemem bo w Polsce to 15 tys... ale złotych. Znaczy mi się żadne limity nie podobają ale pierwsze co powinniśmy zrobić to zastanowić się dlaczego w Polsce praktycznie ZAWSZE wprowadzamy dużo ostrzejsze nakazy i zakazy niż obowiązują w Unii.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
25.04.2026, 16:23:48 via Wykop
  • 11
@Asd15: dokładnie, w polsce od lat są przepisy na temat sum większych niż 40k zł i nikt nie kręci afery chyba że dodasz słowo UNIA wtedy tak
  • Odpowiedz
lakfor
lakfor
26.04.2026, 03:08:43 via Wykop
  • 6
w polsce


@eSUBA94:
lakfor - >w polsce

@eSUBA94:

źródło: w Polsce

Pobierz
  • Odpowiedz
RomanKarburator
RomanKarburator
25.04.2026, 10:02:05 via Wykop
  • 24
no to na papierze auto będzie kosztowało do 10 tyś. euro a sprzedawać będzie osoba fizyczna ¯\(ツ)/¯
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

0rdynus
0rdynus
0rdynus
25.04.2026, 10:24:27 via Android
  • 24
@RomanKarburator no i przyjdzie skarbówka i powie, że masz zrobić domiar i kolegium dostaniesz za równowartość różnicy.
Oni przez dekady dopracowywali metody represji.
  • Odpowiedz
HardWax
HardWax
25.04.2026, 13:21:10 via Wykop
  • 20
kolegium


@0rdynus: kolegia ds. wykroczeń jako relikt PRL nie istnieją od ponad 25 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
donatien-de-sade
donatien-de-sade
25.04.2026, 15:12:44 via iOS
  • 22
ZAKOP informacja nieprawdziwa.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
25.04.2026, 15:53:17 via Wykop
  • -7
@donatien-de-sade: ile ci euro lobbyści zapłacili!!?!?
  • Odpowiedz
KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota
KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota
25.04.2026, 15:59:59 via Wykop
  • 15
ile ci euro lobbyści zapłacili


@eSUBA94: nawet w artykule masz, ze ten limot nie bedzie dotyczyl sytuacji gdy obie strony to osoby fizyczne xD
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3147
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2951
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2561
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2503
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2264
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #europa
  • #polska
  • #gospodarka
  • #ue
  • #neuropa
  • #usa
  • #4konserwy
  • #pieniadze
  • #ekologia
  • #ekonomia
  • #prawo
  • #eu
  • #rolnictwo
  • #heheszki
  • #niemcy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking