Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na kwiecień 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. Jak ktoś czeka na laptopy z nowymi ryzenami(4XXXh i 4XXXu), 10 mobilną serią intela(Comet Lake-H), radeony 5500M, 5600M, 5700M, karty 1650 Gdd6r, 1650 Ti, 2070 Super, 2080 Super w mobilnych i wersjach max-Q od Nvidii oficjalnie mają pojawić się na polskim rynku w maju, zobaczymy jeszcze jak z realną dostępnością. Spodziewałbym się raczej wyższych cen niż obecne m.in. z powodu słabej złotówki, podatku od nowości, który zawsze występuje w Polsce i problemach z transportem sprzętu do Europy.

Jak ktoś poluje na promocje to w ostatnich tygodniach przeceniają laptopy w x-komie, RTV EURO AGD, OleOle czasem też idzie coś złapać w avans czy mediamarkcie. Sytuacja jest dynamiczna, więc dużo zmieniam na listach, więc żebyście się nie dziwili, że wczoraj taki laptop był, a dzisiaj już nie, bo z jednej strony jesteśmy na progu nowych generacji laptopów z drugiej w związku z tym, że Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło 180 mln zł na dotacje na laptopy dla uczniów i nauczycieli oraz pracą zdalną wielu osób sporo z tego szybko schodzi, a sklepy i hurtownicy też wykorzystują zwiększony popyt co widać nie tylko po dostępności, ale przede wszystkim po cenach.

Chciałbym również w obecnej sytuacji związanej ze światową pandemią wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 wszystkim Wykopowiczom życzyć zdrowia i byście na siebie uważali oraz niepotrzebnie nie narażali. ʕʔ
#pustulkowelaptopy #szukamlaptopa #laptopy
  • 253
1. Jest sens się w to bawić jak biorę na firmę i w sumie mnie te +200zł za dodatkowe 16GB w xkomie wyjdzie 162zł?

To już musisz sobie sam policzyć.

2. Warto dopłacić 100zł do dysku dodatkowego 480GB SSD?

Taki SSD kosztuje więcej niż 100 zł, wiec może ci się opłacać jak ci potrzebne więcej GB.

3. Czy lepiej mieć te gwarancję HP?


Możesz też zapytać się x-komu co zmieniali w konfiguracji,
@Pustulka a co byś polecał do programowania? Najlepiej 14 cali. Mam służbowego della 5401 i całkiem spoko, a prywatnie szukam czegoś do wzięcia na firmę. Co sądzisz o surface laptop 3?
@polsyn: Ja jesteś w takim budżecie to ja bym pewnie wziął Lenovo T14s z 8 rdzeniowym Ryzen 7 PRO 4750U i 16GB ramu w czerwcu. Surface' laptopy od Microsoftu nie należą do najbardziej bezawaryjnych sprzętów. Jak masz służbowy laptop to bym się na nim przemęczył do czerwca/lipca.
a orientujesz się ile będzie mniej więcej kosztował ten t14s?


@polsyn: obstawiam, że koło 6-6.5k

A o co chodzi z tymi ryzenami? Są lepsze od Intela?


Ta, Intel będzie miał duże problemy w segmencie ultrabooków, tańsze, 2 razy więcej rdzeni, masowe 6, mniejszy pobór i emisja ciepła, bardzo wydajna integra, równie długo na baterii, mniejsza ilość luk bezpieczeństwa, ratują ich tylko długoterminowe kontrakty oraz przywiązane dawnych klientów, bo "intel lepszy" inaczej
@Pustulka: Jeszcze raz w sprawie laptopa z możliwością lądowania z powerbanka. Może to być również "laptop" 2 w 1 i bardzo słabych parametrach. Chcę zbierać dane pomiarowe z przyrządów w terenie gdzie będę pozbawiony zasilania. Kiedyś widziałem laptopy 2w1 na procesorze Snapdragona przez co cechowały się dłuższą żywotnością baterii na 1 ładowaniu.
Przykładowo :
https://allegro.pl/oferta/2w1-dell-latitude-11-5175-m5-8gb-256ssd-fhd-w10pro-9051786270
ta ale wersja z ryzen 7 , masakra jak się grzał


@Nightcrawler1609: Nitro będzie głośniejszy i cieplejszy, tutaj masz recenzje paviliona w wersji z intelem niższe temperatury niż odpowiednik y540 w zbliżone konfiguracji, w biosie powinieneś mieć opcję "Fan Always On" by ją odznaczyć: https://www.notebookcheck.net/HP-Gaming-Pavilion-15-Laptop-Review-A-powerful-yet-pleasingly-quiet-gaming-laptop.428630.0.html#toc-emissions

Porównanie z wersją z ryzenem: https://www.notebookcheck.net/HP-Pavilion-Gaming-15-in-Review-HP-s-15-6-inch-laptop-combines-gaming-prowess-and-stamina.440441.0.html
a myslisz żeby sie powstrzymywać z tym HP 9750H i czekać na tego nowego Ryzena? ( do 4500pln brutto za HP lub do 3800 brutto za inną firmę)


@mscycling: wątpię by laptopy z ryzenem pojawiły się za 3800 zł z 4800H.
Kiedyś widziałem laptopy 2w1 na procesorze Snapdragona przez co cechowały się dłuższą żywotnością baterii na 1 ładowaniu.


@nieaktywny_88: Dałbym sobie spokój z takimi wynalazkami do pracy, S740-14IIL ma bardzo długie czasy pracy na baterii, ale lenovo ma jakiś problem z ładowaniem przez USB C. Słabsza wersja tego swifta 3 z i3-1005G jak nie potrzebujesz 4 rdzeni też powinna mi się wydaje, że wspierać ładowanie przez USB C/thunderbolt, wiem, że mocniejszego
@Pustulka: Mam voucher od HP, szukam jakiegoś ultrabooka 14-15 cali max. Czy jest coś ze stajni hp wartego polecenia? Wziąłem Paviliona Gamingowego, ale jak zobaczyłem, że na vega 8 chodzą wszystkie gry które mnie interesują - stare strategie i moba, to nie wiem czy jest sens trzymania gaminga tylko w tym celu.
@Pustulka: Dzięki, chyba odpuszczę, bo błyszcząca 13 calowa matryca to nie dla mnie. Z tego co patrzyłem to jest Pavilion 14 ale ciężko go dostać, więc chyba pozostaje przy Pavilion Gaming lub zmienię i wezmę Matebooka
@Pustulka

@Rodzer: Z tym, że oni go kupowali z voucherem i gdy był za 2400-2600 zł czyli ostatecznie 2000-2200 zł. Za 2999 zł minus voucher to lepiej wziąć paviliona z GTX1650 i 144Hz matrycą. albo tego na którego jest zwrot 650 zł z GTX 1660 Ti max-q czyli ostatecznie 2849 zł i dokupić drugą 8 GB kość na własną rękę.


Kurcze ciężki wybór. Ten z i7 w xkom byłby spoko ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: hej!
Pytanie - co sądzisz o Lenovo ideapad L340? Już miałem go brać ale to jedno gniazdo na ram trochę mnie zatkało.

Chciałem laptopa który mi pociągnie obróbkę filmów/zdjęć, żeby móc programować, no i pyknąć czasem w grę. Nie musi być w 60fpsach. Jak najcichszy. I żeby ta bateria trochę trzymała.

Największy problem dla mnie to kwestia prezentacji - co lepszy lapek to od razu "gejmingowy look".
Dlatego pierwszym wyborem