Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na kwiecień 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. Jak ktoś czeka na laptopy z nowymi ryzenami(4XXXh i 4XXXu), 10 mobilną serią intela(Comet Lake-H), radeony 5500M, 5600M, 5700M, karty 1650 Gdd6r, 1650 Ti, 2070 Super, 2080 Super w mobilnych i wersjach max-Q od Nvidii oficjalnie mają pojawić się na polskim rynku w maju, zobaczymy jeszcze jak z realną dostępnością. Spodziewałbym się raczej wyższych cen niż obecne m.in. z powodu słabej złotówki, podatku od nowości, który zawsze występuje w Polsce i problemach z transportem sprzętu do Europy.

Jak ktoś poluje na promocje to w ostatnich tygodniach przeceniają laptopy w x-komie, RTV EURO AGD, OleOle czasem też idzie coś złapać w avans czy mediamarkcie. Sytuacja jest dynamiczna, więc dużo zmieniam na listach, więc żebyście się nie dziwili, że wczoraj taki laptop był, a dzisiaj już nie, bo z jednej strony jesteśmy na progu nowych generacji laptopów z drugiej w związku z tym, że Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło 180 mln zł na dotacje na laptopy dla uczniów i nauczycieli oraz pracą zdalną wielu osób sporo z tego szybko schodzi, a sklepy i hurtownicy też wykorzystują zwiększony popyt co widać nie tylko po dostępności, ale przede wszystkim po cenach.

Chciałbym również w obecnej sytuacji związanej ze światową pandemią wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 wszystkim Wykopowiczom życzyć zdrowia i byście na siebie uważali oraz niepotrzebnie nie narażali. ʕʔ
#pustulkowelaptopy #szukamlaptopa #laptopy
  • 253
@Pustulka: myślisz, że config y540-17 z i7/8gb/1660ti/256gb/W10 za 4650 zł(dokupiony mx500 1tb i drugi ram) jest w miarę opłacalny? Bo mam wyrzuty, że mogłem coś lepszego znaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@MakuZo: ale jak mam 2 sloty i juz 8GB w jednym to tak słabo. w 2020 to bym kupił tylko 1x16GB i za rok sobie dołożył druga taką. Zawsze moge mieć tez 8GB+16GB ale to tak nie przystoi:)
@zibizz1: sporo z tych multimedialnych laptopów z 8GB ma jeden wolny slot, wówczas lepiej jednak dokupić drugą ósemkę na własną rękę za 100-140 zł niż płacić za to samo sklepowi 200 zł, bo w znacznej większości sklepów konfiguracje z 16GB są rozbudowanymi przez sklep i realizacja gwarancji zamiast przez door to door bezpośrednio z producentem musi się odbywać przez sklep, a tak wyciągasz kostkę, którą dołożyłeś i ślesz na gwarancję oryginalną
myślisz, że config y540-17 z i7/8gb/1660ti/256gb/W10 za 4650 zł(dokupiony mx500 1tb i drugi ram) jest w miarę opłacalny? Bo mam wyrzuty, że mogłem coś lepszego znaleźć


@impact18: Ostatnio raczej ciężko, jak wyszło ciebie wszystko 4650 zł to za 17-stkę z systemem i 2 dyskami oraz 16GB ram to nie była zła cena.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: a co byś kupił, jakbyś potrzebował laptopa nadającego się do internetu i Office'a, zasadniczo potrzebuję wygodnej klawiatury i matowej matrycy, tak z 14" minimum myślę, nie chce ani grać ani oglądać filmów, chce nie dostać udaru jak włączę kilka kart w przeglądarce. Czy akurat teraz takie pozycje idą jak świeże bułeczki i powinnam poczekać aż się sytuacja uspokoi? :D

Mój stary szajsus po prostu niedługo się chyba rozleci i zaczynam
@mozgogrdyczka: Z tą wygodną klawiaturą to jest bardzo subiektywne, bo co osoba to inną preferuje, ja lubię np. te thinkpadowskie osoby, które znam wolą tą z latitudów. Jaki masz budżet? Normalnie napisałbym żebyś przed zakupem poszła do dużego sklepu i pomacała sobie klawiatury, ale obecnie z oczywistych powodów są zamknięte.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: do 2000, że też o tym nie pomyślałam żeby napisać. Jestem skłonna dołożyć trochę jakby było warto, tak do 25%. Kurde. Ogólnie ThinkPadowe są spoko, nie lubię tych takich z odległymi od siebie płaskimi kneflami, jakkolwiek to się nazywa.