Wpis z mikrobloga

#gielda w pigułce

STYCZEŃ - KUPUJMY TESLE TANIEJ JUŻ NIE BĘDZIE JAZDA TO THE MOON
LUTY - "Inwestowanie" w gówno new connectowe spółki które wystrzeliły, chwile po tym jak ulica się zapakowała, zarząd pozbywa się akcji, przy okazji sprzedaż tego co kupiliśmy na górce w styczniu.
MARZEC - GDZIE DOSTANE ZŁOTO? 8500ZŁ ZA UNCJE TO DOBRA CENA
KWIECIEŃ - Tutaj na początku jest fajnie bo ludzie interesują się aktywem nie po wielkim wzroście tylko po wielkim spadku, ale okazuje się że to ROPA. INWESTUJE W ROPE PRZEZ KONTRAKT I CFD NIE ROZUMIEM CO SIĘ DZIEJE ALE ZA ROK CHYBA BĘDĘ BOGATY

Najbardziej mnie szokuje ta postępująca ignorancja wynikająca z braku wiedzy xD jeszcze rozumiem longowanie Tesli i wmawianie sobie że opanuje świat xD Warto żyć marzeniami, ale im dalej w las tym się zaczynają jakieś egzotyczne giełdy typu NewConnect gdzie z budżetem 15zł, możesz się poczuć jak multi bilionowy fundusz z wallstreet, albo rush na metale szlachetne kiedy ich cena oderwała się od Comexowej i obecnie jest duża bańka oparta na spekulacji na czas kryzysu zamiast zainteresować się złotem tak z pół roku temu, a na koniec perełka czyli ROPA jedyny surowiec którego nie dotyczą prawa rynku tylko czysta geopolityka. I to żeby inwestować jakoś bezpiecznie w spółki wydobywcze z dobrą dywidendą to nie #!$%@? CFD I #!$%@?, ROPA SPADNIE 3$ I WYZERUJE MI KONTO ALE SIĘ NIE PRZEJMUJE BO O TYM NIE WIEM xD

Wiedza finansowa Polaków to trociny zmieszane z gównem. Nie dziwne że większość traci. A co mnie najbardziej dziwi to że ktoś jest w stanie poświęcić pół życia na naukę zawodu żeby zbudować sobie oszczędności i być bogatym, ale odmawia jakiejkolwiek edukacji finansowej rzucając swoje oszczędności na czuja xD O #!$%@? tu chodzi xD

Apele typu NIE TYKAJ CFD BO CIE #!$%@? ZMIECIE Z PLANSZY albo to że surowce to najtrudniejsze aktywa nie trafiają xD I serio przez ostatnie kilka miesięcy to może kilka razy zostałem zapytany jakie książki ogarnąć czy jakie kanały na YT pooglądać żeby się doedukować. 95% pytań to GDZIE ZAŁOŻYĆ KONTO MAKLERSKIE BO TANIEJ JUŻ NIE BĘDZIE. Głupsi to już chyba są ci od nieruchomości którzy nadal się nie pogdzili z losem.
  • 80
@KochanekAdmina: hehe, dobry wartościowy wpis, a z tego: "Wiedza finansowa Polaków to trociny zmieszane z gównem. Nie dziwne że większość traci. A co mnie najbardziej dziwi to że ktoś jest w stanie poświęcić pół życia na naukę zawodu żeby zbudować sobie oszczędności i być bogatym, ale odmawia jakiejkolwiek edukacji finansowej rzucając swoje oszczędności na czuja xD O #!$%@? tu chodzi xD" Jak ziomek pare postów wcześniej nic nie umiem i nie
a wiesz geniuszu, ze gdyby wszyscy byli tacy zajebisci jak ty to nikt by nic nie zarobil bo wszystko by stalo w miejscu


@Micros: chyba na jakieś gówno-spekulacji typu Tesla gdzie potrzeba frajerów do piramidy dojenia żeby jeden debil sprzedał super drogą akcje jeszcze większemu debilowi który to zrobi.

Jest cała masa spółek której ulica bez edukacji nawet nie tyka, powiedziałbym że to 99% giełdy i jakoś handel się rozwija, dywidendy
@KOLEGAMAMY akurat chyba masz na mysli moj wpis i ci experci wykopkowi od contango, co mnie nim straszyli do teraz nie wskazali mi go w moim etf.ie na rope, wiec ci co najwiecej sie tutaj sraja to najmniej wiedza. Tutaj autor pisze o inwestycji w zloto pol roku wczesniej to sie pytam ile tego zlota na epidemie kupil ? XD rownie dobrze ja moge tutaj wysrywac, ze ludzie glupi nie kupili pol
A to ty jesteś jakimś autorytetem w tej dziedzinie czy jak? xD Bo nie kumam tego zdania.


@Flypho: Nie, ale chętnie dziele się wiedzą i mimo że wilkiem z wall street nie jestem przez ostatnie tygodnie wypisuje bardzo trafne analizy które się spełniają. Uważam że jakbym nic nie wiedział to warto by było zapytać kogoś takiego o nakierowanie na fachową wiedzę, a nie ELO MIRKI KUPIĆ TESLE?
  • 4
@Micros wcale tak nie jest że żeby ktoś zarobił ktoś musi stracić. Weźmy pierwsza z brzegu spółkę gieldowa - jak kupujesz ich akcje to kupujesz kawałek biznesu i o ile nie jesteś spekulantem to zakładasz że biznes będzie się rozwijał, jego wartość ( a tym samym wartość akcji) wzrośnie i za jakiś czas albo odsprzedaż akcje z zyskiem albo będziesz czerpał dochody z dywidendy. Większość ludzi tak robi wchodząc z kasa na