Wpis z mikrobloga

Jestem właścicielką sklepu zoologicznego w którym sama pracuję. Około 13 dokopałam się do informacji, że na jutro mam zapewnić wszystkim klientom rękawiczki plus dezynfekować wszystko non stop. Pracuję w czasie wirusa do 16, większość hurtowni już o tej porze się zamyka.
W zeszłym tygodniu jakimś cudem trafiłam w Makro na ostatnie opakowania rękawic dla siebie, codziennie przejeżdżam przez Orlen i pytam o płyn do dezynfekcji, oczywiście pusto.
Aktualnie obdzwoniłam hurtownie i właśnie wyjeżdżam z Makro, są dosłownie wszędzie PUSTKI w rekawiczkach, nie mówię już nawet o płynie.
Jak nie załatwię na jutro, a trafię na kontrolę to dostaję mandacik.
Dziękuję Pan Premier

#covid19 #koronawirus #coronavirus
Pobierz strachnawroble - Jestem właścicielką sklepu zoologicznego w którym sama pracuję. Okoł...
źródło: comment_15856695335yFHI2MZMbLrAtkZNDOuab.jpg
  • 123
@strach_na_wroble: Działam w branży spożywczej. Sam przestałem się przejmować. #!$%@?.

O ile wcześniej miało to ręce i nogi, to aktualnie próbują nam zgotować PRL bis. Niedługo wszystkiego braknie i ostatnie czym ludzie będą się martwić ludzie, to wirus.

I nie chcę powiedzieć, że obostrzenia nie są potrzebne, ale powinny być wprowadzane z sensem, oraz powinien być czas na ich realizację.

Wczoraj rękawiczki nie były zalecane, od czwartku są konieczne. Luz. Jeszcze
@strach_na_wroble: Patrząc na screena, pozostaje mi wierzyć, że sądy nie zmienią zdania co do wprowadzania takich wymogów bez jednoczesnego wprowadzenia stanu wyjątkowego, a policja czy inne aparaty nacisku będą do egzekwowania podchodzić z głową. Jeśli nie, to o ile się to kiedyś skończy, to nie będzie co zbierać z gospodarki.
@strach_na_wroble: Ale masz babo problem - wszyscy będą improwizować więc czumu panikujesz? Kup woreczki śniadaniowe, wystaw z kartką "rękawiczki zastępcze" i #!$%@?. I tak zanim rynek się nasyci tymi śmieciowymi rękawiczkami mało kto będzie tego przestrzegał.
Nie na jutro tylko od 2 kwietnia.


@ziuaxa: Różnica żadna, bo i bez wprowadzania tego obostrzenia, nie szło już od jakiegoś czasu dostać żadnych rękawiczek, nawet jednorazowych do pieczywa. Zwłaszcza w rozsądnej cenie.

Rynek sam się reguluje i część hurtowni wymaga przedpłaty. Nie daje również gwarancji, kiedy towar będzie. Dziś płacisz, a towar będzie, jak dojdzie( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@strach_na_wroble: to co sie dzialo na allegro to doslownie armageddon. Rekawiczki foliowe w cenie ok 15 pln za 100 sztuk szly momentalnie. Rozwaz jeszcze pomysl improwizowanych "rekawiczek jednopalcowych" takich jak pic rel. Nigdzie nie masz w przepisach okreslonych wymogow jakie musza one spelnic.
Pobierz I.....t - @strachnawroble: to co sie dzialo na allegro to doslownie armageddon. Rekaw...
źródło: comment_158568445623O6OBnWguK7ekSMCLwBk4.jpg
wytłumacz mi po co przepychać zalecenia, które nie mają absolutnie ŻADNEJ racji bytu? Poza tym że jesteśmy państwem z kartonu, a rząd udaje że coś robi.


@strach_na_wroble: Ale to dokładnie tylko o to chodzi. Połowa obostrzeń jest albo bez sensu, albo niemożliwa w realizacji. Wiele rzeczy natomiast nie jest robione wcale.

Nakaz kwarantanny dla domowników powinien być od samego początku. Od dawna też powinniśmy wszyscy chodzić w maskach.

Skoro w maskach
@lycha911 Mam ponad 80m2 sklepu i kilka tysięcy pozycji magazynowych, trochę ciężko by było. Ale zastanawiam się nad pomysłem mireczka @Alorotom, towar podaje sprzedawca i elo. Tym bardziej że i tak wpuszczam tylko po jednej osobie, równie dobrze mogę łazić za nimi i ściągać z półki co sobie wymarzą i pokażą paluszkiem


Postaw ladę w drzwiach i przynos towar, klienci nie będą potrzebować rękawiczek...
@strach_na_wroble: kocham te wpisy piwniczaków zawsze najmądrzejszych - domyślam się, że wy nie otwieracie wielkich biznesów bo nie chcecie innym zabierać marzeń, tak by wam to wyszło. Mielibyście wszystko na zapas, na czas, co rząd nie wymyśli, jestem gotowy. Ha tfu na was
W chinach np obowiązek spoczywał na obywatelach. Nie masz maski, nie masz rękawic, #!$%@? do domu. No ale tak, głupi przedsiębiorca nie kupił masek bo ich nie ma