Wpis z mikrobloga

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol Mam doktorat z finansów, jakieś 10 lat doświadczenia w branży, żonę kontrolera finansowego czyli w świecie finansowym siedzę dość głęboko i jesteś drugą osobą na tym portalu, która chętnie dodalbym "do znajomych". A że nauczyłeś się bankstera to tym bardziej xD

A zapisze sobie, bo remontuję siostrze mieszkanie i coś czuję, że możesz mi się przydać xd
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Nie martw się, skończyłem ekonomię, więc wiem czym jest spekulacja.

babka prowadząca monopol nie żeruje? Farmaceuta to pewnie dorobił się na cudzej krzywdzie i leki to powinien za darmo oddawać! Bzdury bzdurami na tym tagu poganiają tak, że aż oczy więdną.


Widzę, że nie zrozumiałeś, więc napiszę prostszym językiem. Babka prowadząca monopol, farmaceuta i pani sprzedająca masło wnoszą całkiem dużą wartość dodaną do handlu - zapewniają dość dużą wygodę, dzięki
Bo nie macie pojęcia o ekonomii. NIe wiecie, że w warunkach gospodarki wolnorynkowej i kapitalistycznej spekulacja jest dobra i przynosi i społeczeństwu i gospodarce wymierne korzyści. Niezależnie czy chodzi o nieruchomości, płody rolne, surowce czy instrumenty finansowe.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: i właśnie tu nie masz racji, wrzucając wszystkie aktywa do jednego worka. Spekulacja w gospodarce wolnorynkowej ma wyrównywać okresowe różnice cenowe poszczególnych dóbr w różnych lokalizacjach, tak aby w skali makro ceny danego