Wpis z mikrobloga

@Radus: Spiralka wzrostu cen, poniewaz fliperzy licytuja miedzy soba. Remonty po kosztach, ktore mszcza sie w dluzszym okresie, kombinowanie z podatkami - unikanie placenia pomimo ze dzialnosc wskazuje na pelna aktywnosc na tym polu.

Polski flip jest w wieku dzieciecym w stosunku do tego jakie sa wyobrazania z rynkow np. USA
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@Radus: sztuczne kreowanie popytu. Ja mam tez problem z ta dzialalnoscia natury moralnej - jest to de fakto zerowanie na potrzebie posiadania mieszkania.

Tak, tak, zaraz sie zleca wykopowi eksperci ze hurr durr wolny rynek, bo mysla ze sami za kilka lat beda takimi biznesmenami
  • Odpowiedz
Żerowanie na potrzebie mieszkania.Piekarz żeruje na potrzebie jedzenia etc.Sam tej potrzeby sobie nie zapewniasz to robi to ktoś inny:developer zbywca fipper.
  • Odpowiedz
@barcek @Radus: ja też nie widzę we flipingu nic wybitnie złego. Zwykły handel plus ktoś ci extra remont zrobi i nie musisz się tym już przejmować. Problem jest raczej z tym, że mogą używać nieetycznych metod, ale co do zasady nie różni się to za bardzo od handlu elektroniką, kupujesz taniej sprzedajesz drożej.
  • Odpowiedz
@jankowski90: Bardziej profesjonalnie, zwiazane jest to ze tam nadzór budowlany działa. Wiec jak cokolwiek przerabiasz to jest historia. Po drugie firmy dzialaja dluzej wiec maja renome.

U nasz masz poki co wolnych strzelcow
  • Odpowiedz
I jak mówiłeś jesteś związany z branżą nieruchomości, więc średnio można Ci w tym temacie wierzyć.


@systemluster: Tak jesteśmy jedną kastą. Żydami którzy stoją za wszystkim i spiskujemy w lożach masońskich byle zarabiać na polaczkach i sprawiać by byli biedniejsi. Razem z bankierami tworzymy zakulisowy światowy rząd i razem z reptalianinami stworzyliśmy wirusa z wuhan by wywołać światowy kryzys. Bo oprócz zarabiania pieniędzy jedyne co nas bawi to patrzenie jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Radus: To jest złego że gdyby nie było takich osób więcej osób mogło by mieć własne mieszkanie i zapuścić korzenie i zrobić dzieciaki.
Przez kupowanie 10 kamienic cena skacze w górę i ludzi nie stać na coś podstawowego.
Spójrzmy jakie mamy alternatywy:
A) zostaje po staremu i ludzi nie stać na kupno mieszkan więc wynajmują pompując bańkę, nie robi się dzieciaków a stałe mieszkanie mają w pcimiu skośnym u starych
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Tak jesteśmy jedną kastą. Żydami którzy stoją za wszystkim i spiskujemy w lożach masońskich byle zarabiać na polaczkach i sprawiać by byli biedniejsi. Razem z bankierami tworzymy zakulisowy światowy rząd i razem z reptalianinami stworzyliśmy wirusa z wuhan by wywołać światowy kryzys. Bo oprócz zarabiania pieniędzy jedyne co nas bawi to patrzenie jak świat płonie.


Zabawne przerysowanie. Tak samo jak deweloperzy sponsorują artykuły mówiące o wzrostach, tak samo Ty starasz się bronić branży i wcale Ci się nie dziwię ( ͡°
  • Odpowiedz
Tak samo jak deweloperzy sponsorują artykuły mówiące o wzrostach, tak samo Ty starasz się bronić branży i wcale Ci się nie dziwię ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@systemluster: Tak. Bo ja współpracuje z ludźmi z wykopu i to są moi kontrahenci, klienci i ludzie na których zarabiam xD. NIe bronię branży bo jej nie muszę bronić zwłaszcza przed ludźmi którzy nie mają o niej pojęcia. Ja po prostu jak widzę bzdury to piszę, że nimi są. W nieruchomościach jest wiele rzeczy które komuś się wydają na logikę i pierwszy rzut oka takie jak są ale w rzeczywistości gdyby ktoś miał choć podstawy wiedzy to by nie pisał o nich bo są oczywistymi bzdurami. Przykład? Zobacz pod wątkami o kredytach ile plusów zbierają debile którzy piszą, że nieruchomość sfinansowana z kredytu nie jest twoja tylko banku. A to tylko jeden z wielu przykładów takich powielanych na wykopie bzdur. To, że napiszę, że zgodnie z rzeczywistością tak nie jest nie oznacza, że bronię branży jak rejtan bo pewnie jestem banksterem co sam chce by jak najwięcej ludzie nabrali kredytów xD. Nie tak nie jest.

Myślenie twoje i takich jak ty jest jak typowego Janusza który idzie do lekarza po czym mówi mu, że się #!$%@? zna i jak ma leczyć bo on coś tam przeczytał w internecie. Przeczytał coś tam na wykopie u jednego baiciarza, potem artykuł z dupy napisany przez studenta dziennikarstwa, zero wiedzy z podstaw ekonomii i rynku a całość swoich doświadczeń bierze nt nieruchomości z tego, że mieszka w jakiejś i 10 lat temu wynajmował pokój xD. No sorry ale tak to nie działa. 90% ludzi którzy wypowiadają się w tagu ekonomia nawet nie ma licencjatu z niej nie mowiąc o jakiejś szerszej wiedzy. Ludzie z tagu nieruchomości wypowiadają się jak eksperci bo przecież mają doświadczenie. 5 lat temu wzięli kredyt xD. To tak jakbym ja znał się na samochodach i mechanice bo od 15 lat jeżdżę autem i miałem ich 5. No
  • Odpowiedz