Wpis z mikrobloga

Polaczki zdajecie sobie sprawę co się bedzie działo w ciągu kilku najbliższych miesięcy? Jak myslicie ze epidemia już uderzyła w gospodarkę to się zdziwicie. Ciekawe tylko kto będzie #!$%@?ł na bombelki i inne świadczenia dla nierobów gdy bezrobocie #!$%@? poza skale,
a bezrobocie to nie wszystko.

Wiecie jak będzie? Rząd wam zabierze wasze prywatne pieniądze z waszych prywatnych kont bankowych. I zrobi to legalnie dzięki ustawie przepchniętej na szybkiego a wy nic z tym nie zrobicie bo macie w genach niewolnictwo i uległość.

#koronawirus #ekonomia #polska
  • 128
@Ben-Jammin: to o czym mówisz zostało już dawno wprowadzone i nazywa się inflacja. W połączeniu z negatywnymi stopami procentowymi mamy zamierzony cel bez żadnych ustaw. Całość tarczy antykryzysowej, dodrukowane miliardy tylko spotęgują inflację a to najlepszy sposób żeby zdewaluować zadłużenie i udawać, że nie ma problemu. Problem ma każdy rozsądny Polak który ma oszczędności większe lub mniejsze. To jego oszczędności tracą na wartości co roku i będą tracić jeszcze bardziej. Dzięki
Rząd wam zabierze wasze prywatne pieniądze z waszych prywatnych kont bankowych. I zrobi to legalnie dzięki ustawie przepchniętej na szybkiego a wy nic z tym nie zrobicie bo macie w genach niewolnictwo i uległość.


@Ben-Jammin: dzięki za info, rozumiem że jesteś ponad to
-jeżeli rząd zabierze mi pieniądze (bez przesady, nie jest to mozliwe)


@greenbong: Generalnie masz rację, ale w tym punkcie się mylisz. Pamiętasz jak zrobiono to na Cyprze? Jeśli nie to sprawdź, a jeśli tak, to mam złą wiadomość; przepisy które na to pozwalają obowiązują w całej UE.
gorszego wysrywu to dawno nie wiedziałem. Zdajesz sobie sprawę, że Państwo ma możliwość DRUKOWANIA pieniędzy we właściwie nieograniczonej ilości?


@piachu: Jak Zimbabwe? Dlaczego zatem w ogóle pracujemy skoro możemy wydrukować i rozdać. 2/10 bo odpisałem.
Mam duże oszczędności
Nawet bardzo duże.

Nawet jeśli je stracę w skutek losowego zdarzenia to wciąż będę miał narzędzia dzięki którym je zdobyłem
1. Wiedzę zawodową i wysoką pozycję społeczną dzięki której zdobyłem kapitał za pierwszym razem
2. Umiejętność oszczędzania i zarządzania budżetem
3. Poszerzone doświadczenie

I coś mi mówi że nawet jeśli nastąpi całkowity RESET i spotkamy się za kolejne dziesięć lat to chłopaki którzy dziś czegoś się dorobili za kolejną
@Ben-Jammin: Czlowieku xd nie ma opcji zeby zabrali kase z prywatnych kont rownie dobrze mogliby ci konfiskowac auta i dom i rozdac patusom, lepiej miec ta kase niz nie mieć bo nie majac bedziesz zdychal z glodu a jak ktos ma duzo kasy to nawet jakby wszystko stracil przez panstwo to stad #!$%@? i szybko nadrobi ale juz tu wiecej nie wróci wiec najbardziej oberwa patusy co tu zostaną
ja nie mam oszczędności ale w jednym się zgadzam-najgorzej wyjdą na tym ci,co dużo zarabiają lub sporo oszczędzili. Oni zostaną najmocniej dotknięci. Ci z minimalna, albo bez dochodu,albo z socjalem albo bez oszczędności-,nawet tego nie odczują


@Nowarozowa: Niby w jaki sposób? Wszystko zależy w jakiej branży się działa, ja normalnie pracuję i nie zanosi się na to żeby coś się zmieniło. A jeśli nawet to mam hajs odłożony właśnie na czarną
Wiecie jak będzie? Rząd wam zabierze wasze prywatne pieniądze z waszych prywatnych kont bankowych. I zrobi to legalnie dzięki ustawie przepchniętej na szybkiego a wy nic z tym nie zrobicie bo macie w genach niewolnictwo i uległość.


@Ben-Jammin: kolejna bzdura szerzona na wykopie. Taka ustawa jest odkąd pamiętam a nie że ją ktoś teraz przepchnął. Banki aby nie upaść mogą zająć środki klientów. I o ile się nie mylę jakiś czas
@adrian-synal: nie ma źródła bo takiej ustawy jeszcze nie ma ale jak będzie potrzeba to przpechna którejś nocy i rano dostaniesz komunikat z banku że w związku z nowym prawem dostęp do środków został wstrzymany


Czyli piszesz o kompletnie wyssanej z palca sytuacji i jeszcze obrażasz ludzi? Dzień dobry Panie Januszu. Miło się Pan nam przedstawił.
Rząd wam zabierze wasze prywatne pieniądze z waszych prywatnych kont bankowych. I zrobi to legalnie dzięki ustawie przepchniętej na szybkiego a wy nic z tym nie zrobicie bo macie w genach niewolnictwo i uległość.


@Ben-Jammin: wytłumacz mi proszę po co nasz rząd miałby to robić i strzelać sobie w łeb skoro może dodrukować w dowolnej chwili nie dziesiątki a setki miliardów i osiągnąć ten sam efekt inflacyjnie? :> I już to