Wpis z mikrobloga

#covid19 #koronawirus #2019ncov
To teraz róbcie screena i spotkamy się Ci którzy przeżyją za 2 Max 3 lata :)

Po 1
ten wirus przetrzepie ludzkość i nie zdziwi mnie liczba ofiar liczona w dziesiątkach milionów.
Po 2
Globalny kryzys ekonomiczny który potrwa kilka lat.
Po 3
Bardzo silne nastroje nacjonalistyczne i ksenofobiczne na świecie (moim zdaniem na dziesiątki lat o ile nie doprowadza do wojen w dłuższej perspektywie)
Upadek multikulti.
Po 4
Wzmocnienie Rosji i osłabienie USA W związku z kryzysem
Po 5
Zamieszki i pierwsze kradzieże jedzenia itp to Max 3 miesiące od teraz.

Po 6
NIE ODBEDA SIE ŻADNE, WYBORY A PIS BARDZO DŁUGO NIE ODDA WŁADZY.
Przez stan wyjątkowy. Miejmy nadzieje ze nie skonczy sie wojną domową.

Mam nadzieję, że się mylę.
A teraz możecie mnie nazywać foliarzem, panikarzem, cyklistą, faszystą, komuchem, lewakiem, prawakiem, szatanem, misiaczkiem i po prostu zjebem:)
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@CytrynowySorbet dobra. To obal je pokoleji A potem poczytaj książki do historii, zobacz co się stało w Europie po 1920 i epidemi hiszpanki, jak do władzy doszli faszyści i jak duży kryzys spowodowała xD
To co napisałem z wyjątkiem PiSu stało się W Europie 100 lat temu :) dokładnie kropka w kropkę.

Nie mam racji?
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg: To się skończy jak już wymienią baterie w ptakach, na razie jeszcze chodzimy i przeszkadzamy, ale jak nas już zamkną na dobre to tydzień, baterie wymienią i wszystko po staremu.
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg: to nie hiszpanka spowodowala dojscie faszystow do wladzy.
Od pkt 2 w dol, twoje.przewidywania to wrozenie z fusow - a zatem #!$%@? kotka za pomoca mlotka.
Czemu epidemia mialaby wzmocnic akurat rosje? Jakie masz przezlanki zeby tak sadzic? Moze akurat ze wzgledu na biede, slaby system opieki i w zasadzie izolacje polityczna rosji - pozbawionej liczacych sie sojuszników - to tam dojdzie.do hekatomby, ktora doprowadzi do jej rozpadu? Bzdura, tak
  • Odpowiedz
  • 0
@slapdash ale dlaczego tak agresywnie? Ja tylko mówię że tak będzie moim zdaniem. Nie mogę mieć własnego zdania? Nie twierdzę że jest to prawda objawiona. co więcej wiem że 99,9 procenta ludzi to debilem i nie zastanowię się nad tym nawet przez chwilę. Ale nawiązując do tego co napisales, jesli chcesz podyskutowac to przedstawie ci dlaczego tak uwazam i podepre to tak dobrze jak umiem, bo sporo czasu sie nad tym zastanawialem
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg traktuję Twój wpis jak political fiction. Nikt nie wie co będzie, a będzie zamęt, ale żaden zmysł nie pozwala mi przyznać, że Rosja wyjdzie z tego jako potęga. Spodziewam się, że układ sił na świecie się zmieni, ale raczej na rzecz Chin. Nie wierzę w ich aktualny status epidemii, ale wierzę, że są zdolni udawać, że ją ogarnęli i wznowić produkcję gdy reszta świata będzie stała w miejscu. Jeżeli nie uda
  • Odpowiedz
  • 1
@Can_I_help_you patrz up. Już mnie przekonani że z Rosją nie mam racji :) A to że w 2 miechy się nie uwiniemy jest bardziej niż pewne. Śmieszy mnie argument że zaraz wynajdą lek albo szczepionke. Bo przecież na ebole, czy hiv już leki mamy. Zresztą dalej nie ma skutecznej szczepionki na sars cov2 z 2002 roku. XD jakoś o tym nikt nie mowi

Przepraszam. Jest. Znaleziona 10 lat po epidemii czyli w
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg z tego co ja czytałem to nie ma szczepionki na SARS. A żeby opracować i wprowadzić do powszechnego stosowania szczepionkę na COVID potrzeba 16-18 miesięcy. Jedyną nadzieją jest wymyślenie, który z istniejących leków będzie skuteczny, ale to też wymaga prób klinicznych i czasu. O uwinięciu się w 2 miesiące miałem na myśli nasz kraj pod warunkiem, że granice zostaną całkowicie zamknięte.
  • Odpowiedz
  • 1
@Can_I_help_you wiesz że za to co powiedziałeś zaraz cię wykop okrzyknie foliarzem i panikarzem xD?

Ja o tym wiem, i wiem że służba zdrowia tego nie wytrzyma. Ludzie nie dopuszczają myśli że zaraz zaczną w tych szpitalach leżeć lekarze, policjanci, sklepikarze, kasjerka z dużych sklepów i politycy.
To nie jest kwestia czy, to jest kwestia kiedy. I pytanie co wtedy? Co zrobi ojciec 3 dzieci kiedy nie będzie mógł kupić nic do
  • Odpowiedz
  • 1
@Can_I_help_you no i jeszcze kwestia tego jak podać leki/ zaszczepić 40 milionów ludzi kiedy nie jesteśmy w stanie ogarnąć 2k zarażonych i już wszystkiego brakuje. A do czasu ewentualnych leków miną miesiące w których będzie coraz gorzej.
Czarno to widze
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg chciałbym być foliarzem i żeby ta zaraza była tak błaha jak niektórzy uważają. Chciałbym, żeby zamknęło się w Polsce na 2k przypadków i 20 zgonach. Chciałbym, żeby wszyscy wrócili do pracy, którą stracili lub stracą niedługo. Chciałbym, żeby za 2 miesiące ludzie nie wyszli na ulice. Wiele rzeczy bym chciał, ale najmniej obchodzi mnie to, czy ktoś uzna mnie za foliarza.
  • Odpowiedz