Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was w swoim Fordzie spotkał się z błędem P0512? Od miesiąca posiadam Forda Focusa 2.0 TDCi, 140km z 2012 roku i dwa razy wyskoczył mi komunikat "Awaria silnika. Natychmiast serwis". Po podpięciu pod komputer wskazał jeden błąd właśnie o identyfikatorze P0512. Błędy dwukrotnie wyskoczyły po bądź w trakcie przyspieszania. W internecie znalazłem szczątkowe informacje, że może to być powiązane z obwodem rozrusznika (?). Gdzieś była jeszcze informacja o starterze - ten występuje u mnie w formie przycisku ze względu na KeyLess. Spotkał się ktoś z takim błędem u siebie albo ma pomysł jak to ugryźć? Jedyne co wiem to fakt, że akumulator jest słaby - pojazd stał ok. 3 tygodnie w lutym zanim go sprowadziłem i może być już do wymiany - może to być winowajca?

#ford #focus #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@bidzej Chcę dziś podjechać do speca, który mi go przebada specjalnym urządzeniem, jak się okaże, że jest do kitu to wymienię na nowy bo właśnie też usłyszałem wczoraj, że nowe samochody mają to do siebie, że jak akumulator słaby to mogą się cuda dziać.
Dziękuję za poradę!
  • Odpowiedz
@MentorPL: dokładnie. Sprawdź Aku.
U mnie (ten sam silnik DW10C ale S-Max) sypał tym błędem jak jeszcze nie złapał temperatury a chciałem mocniej ruszyć. 3tyg potem akumulator wybuchł lekko :)
Wymieniłem Aku 2 lata temu i od tego momentu ani razu nie wróciło.
  • Odpowiedz
@MentorPL: diagnostyka w fordzie nigdy nie jest jednoznaczna -Niestety , mam dwa tdci 2.0 i 2.2 , i tak jak doradzają wyżej musisz eliminować błędy krok po kroku
zapytam jeszcze o przebieg ???
  • Odpowiedz
  • 0
@sailor_73 Już byłem u znajomego który prowadzi warsztat z akumulatorami i był do wymiany - było 12.4V, 460A z 760A jakie być powinny (i to jeszcze jakiś start-stop plus gdzie u mnie tego nie ma). W dodatku wyglądał na ten, który mógł być od nowości czyli 8 lat... Ale ten gość jest specem, siedzi w tym ponad 30 lat i mówił, że to niemożliwe, ktoś zrobił podmiankę bo są dwa typy
  • Odpowiedz