Wpis z mikrobloga

Siemano! Tym razem zwątpienie u mnie, ale jutro uderzam ze zdwojoną siłą.

- 40 minut nauki ML, dzisiaj uczyłem się o uczeniu nadzorowanym, regresji liniowej i klasyfikacji.

- rozpocząłem pracę o 8:00 (°°
- 7 Pomodoro (spadek skupienia, muszę nad tym pracować)
- 4x 24 pompek (+2 w porównaniu z dniem poprzednim, dzisiaj był kryzys, ostatnie powtórzenia były ciężkie)
- kolejne pół godziny z gitarą, nadal przypominanie Tears in heaven
- godzinne korepetycje z native speakerem, tym razem angielski.
- Hiperwentylacja z Wimem Hofem, czasy na wydechu (3 sesje): 1:41, 2:11, 2:18

Moje cele to:

- nauczyć się ML, między innymi będę przerabiał wykład Machine Learning ze Stanford University.
link
- być w stanie robić 100 pompek naraz.
- wytrzymać 5 minut na wydechu podczas ćwiczeń Wima Hofa. Wim Hof Guided Wim Hof Breathing Method
- nauczyć się grać na gitarze. (leży w domu i się kurzy)
- przeczytać 15 książek
- rozpoczynać pracę codziennie o 6:30
- uczyć się niemieckiego i angielskiego
- dojść do 14 pomodoro w pracy. (w domu ciężko mi się skupić). Technika Pomodoro - wikipedia

Robię to sam dla siebie, ale jeżeli kogoś nie interesują moje wysrywy, tag #pandemicznyrozwoj do czarnolistowania lub obserwowania, jeżeli ktoś chce też samemu coś takiego prowadzić do czego zachęcam.

#pandemicznyrozwoj #rozwojosobisty #mikrokoksy #koronawirus #programista15k #machinelearning #wimhof
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pupek: Jedno pomodoro to 25 minut? Jeśli tak, to twój cel 14 pomodoro jest co najmniej wątpliwy, o ile nie robisz mechanicznej pracy i nie mówimy o jednostkowych przypadkach. Przy pracy umysłowej po 4 godzinach (bez liczenia przerw) mózg już ledwo wyrabia. Oczywiście da się więcej, w szczególności jeżeli złapiesz obsesję na danych punkcie, ale na dłuższą metę będziesz potrzebował doskonałej higieny życia (dużo snu i dobra dieta), żeby taki
  • Odpowiedz
@alex-fortune: @pupek: podobnie z gitara. Daj się zresetować swojemu układowi nerwowemu. Proponuje przeplatać jednego dnia gitara drugiego pompki. Wbrew pozorom może to przynieść szybszy i przyjemniejszy progress w jednym i w drugim.
A w ogóle to super cele i fajnie rozpisane życzę powodzenia i realizacji wszystkich założeń.
  • Odpowiedz
@coolerini jasne, małymi krokami do celu, najpierw 50 (z czego i tak już będę mega zadowolony), a potem 100 :)

@alex-fortune masz rację

@Conner znam kilka osób, ale jeżeli spojrzysz na to z drugiej strony to tak naprawdę najwięcej czasu zajmuje nauka ML. Pompki zajmują chwilę. Hiperwentylacja 20 minut. Gitara 30. Czytać można na luzie przed snem. A korepetycje z języków i tak już
  • Odpowiedz
@CukrowyWykop dzisiaj ogarnę podstawy, pouczę się teorii, jutro zacznę część praktyczną. Jeżeli jesteś w tym temacie bardziej rozgarnięty niż ja, to chętnie przeczytam co ty na moim miejscu byś zrobił, w jaki sposób byś się uczył, gdybyś miał to robić prawie od zera. (pomijając programowanie w Pythonie). Lubię konstruktywną krytykę, bo zawsze można się czegoś nauczyć.


@pupek: on ma na myśli to, że potrzebujesz solidnej dawki praktyki, której nie
  • Odpowiedz