Wpis z mikrobloga

Cześć! Czy ktoś może mi polecić jakiegoś lekarza z Warszawy, który nie ma dużego oporu żeby przepisać lek metylofenidat (Concerta lub Medikinet)? Powiem wprost, od wielu lat zmagam się z dolegliwością psychiatryczną o nazwie derealizacja wraz z jej różnymi współobjawami typu anhedonia, spłaszczenie emocjonalne, śnieg optyczny itp. Przewertowałem przez ten czas sporo internetu w poszukiwaniu odpowiedzi oraz testowałem sporo suplementów oraz leków typu SSRI (oraz np. bardzo krótko Lamictal), które nie miały dużego wpływu na objawy. Dużo czytałem ostatnio nt. antagonistów receptorów opioidowych Kappa, których nadaktywność może powodować powyższe symptomy. Niestety większość leków tego typu dopiero jest testowanych w badaniach albo są bardzo trudno dostępne i przepisywane na inne schorzenia. W ostatnim tygodniu, czytając reddita trafiłem na kilka przypadków gdzie ludziom błyskawicznie pomagał właśnie metylofenidat, do tego przy normalnym stosowaniu zgodnym z zaleceniami wraz z przerwami nie uzależnia. W linku poniżej jest opisany 1 case report tego fenomenu:

https://www.actaspsiquiatria.es/repositorio/13/69/ENG/13-69-ENG-75-78-818511.pdf

Jak rozmawiać z lekarzem żebym mógł wypróbować ten lek? Odkąd pamiętam, mam też spore problemy z koncentracją, szczególnie wśród ludzi, w związku z tym, czy istnieje szansa być zdiagnozowanym z ADD w wieku dorosłym? Metylofenidat jest właśnie głównie przepisywany osobom z ADHD/ADD.

#ritalin #medikinet #concerta #metylofenidat #psychiatria #psychiatra #lekarz #adhd #add #warszawa #derealizacja #depersonalizacja #neurologia
  • 9
  • Odpowiedz
@harpiowata: Z mojego postu raczej wynika, że tak nie myślę, dlatego pytam tutaj. Mam umówioną wizytę do lekarza którego znam od kilku lat, ale no właśnie, nie wiem czy się zgodzi. Zresztą, przeglądając wątek na hyperreal mogę stwierdzić, że niektórzy nie mają z tym problemu.
  • Odpowiedz
@blackpillW: Okej dam znać. Zmienili mi jutrzejszą wizytę na telefoniczną w związku z tym cyrkiem co się dzieje teraz. Miałem ze sobą zabrać wydrukowane podlinkowane przeze mnie wyżej badanie, no ale trudno, może się zgodzi żeby jej na maila wysłać.
  • Odpowiedz