Wpis z mikrobloga

W samym Berlinie zrobiono prawie 10 tyś testów w ciągu tygodnia (!!!). To tyle co my, w sumie od początku epidemii. Niemcy pójdą drogą Korei Południowej. My za to mamy ministra z podkrążonymi oczami i prezydenta który nie czyta z kartki( ͡° ͜ʖ ͡°)
#koronawirus
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W samym Berlinie zrobiono prawie 10 tyś testów w ciągu tygodnia (!!!). To tyle co my, w sumie od początku epidemii. Niemcy pójdą drogą Korei Południowej. My za to mamy ministra z podkrążonymi oczami i prezydenta który nie czyta z kartki( ͡° ͜ʖ ͡°)


Po co siejesz panikę? Spójrz na wskaźniki wykrywalności. Mamy epidemię na innym etapie, ale podobny odsetek "trafionych" testów. Chodzi o stosunek liczby pacjentów potwierdzonych
  • Odpowiedz
Jestem pielęgniarka w Niemczech. Na prawdę wbrew temu co myśli większość ludzi, że Niemcy są świetnie przygotowani, to to co się du dzieje przechodzi ludzkie pojęcie XD takiej ignorancji problemu nie widziałam jeszcze nigdy
  • Odpowiedz
@sajnguri800: A wiesz że i tak mamy większe moce przerobowe testów nóż jest to potrzebne. Bada osoby z objawami żeby określić czy to COVID19. Badanie osób bez objawów nie ma sensu ponieważ takie badanie da wynik fałszywie negatywny. Wirus musi się namnożyć żeby był wykrywalny.
  • Odpowiedz
  • 0
@swinkapepa prawda to, że na wynik testu czeka się kupię czasu? Znajoma mojej matki miała podejrzenie, zrobili jej test u czeka już ponoc 5 dni na wynik. Tymczasem ma siedzieć w domu i bawić się z dziećmi ()
  • Odpowiedz