Wpis z mikrobloga

Miraski, pokierujcie mną!
Od wielu lat marzę o zostaniu nurkiem-ratownikiem. Jestem ratownikiem wodnym i woda to mój żywioł niemal od urodzenia, jednak o samym nurkowaniu, a tym bardziej ratunkowym nie mam zielonego pojęcia. I tu pytanie: co i w jakiej kolejności aby docelowo zostać rescue diverem powinnam zrobić? Jakie kursy, szkolenia, badania? Nie za bardzo ogarniam to nazewnictwo CMAS, PADI itd. Jakby ktoś był tak kochany i mi to opisał jak krowie na granicy to bym była wdzięczna <3
Dziękuję za odpowiedzi i trzymajcie się cieplutko w tej kwarantannie!
#kiciochpyta #nurkowanie #ratownictwo #plywanie #plywajzwykopem
  • 10
@pierunruski: najprościej zrobić open water potem advance a potem rescue. organizacja tak na prawdę nie ma znaczenia, bardziej liczy się instruktor któremu zależy na przekazywaniu wiedzy a nie sprzedawaniu sprzętu.
nie mniej jednak sam mogę powiedzieć ze żeby brać się za rescue to trzeba mieć ok 50 nurkowań i w miarę ogarniać temat pod wodą. wiec chwile to trwa.

http://www.nurkopedia.pl/index.php/Rekreacyjne_stopnie_nurkowe
tutaj masz rozpisane stopnie nurkowe w rożnych organizacjach

jak masz jakieś
@pierunruski:PADI, CMAS, PDA, i inne to sa organizacje nurkowania w zasadzie taki sam cykl szkolen i wzajemnie uznaja swoje licencje. Tutaj bardziej zwróć uwage, na kwalifikacje instruktora, niz organizacje. Pierwsza licencja jest Open Water, potem Advanced Divers i jako trzecia Rescue diver, po drodze jeszcze specjalizacje do 40m. Moge Ci podac pewne szczegoly, ale z Filipin :)) sorry, ale gdzie indziej pewnie jest podobnie- u nas kazda z tych licencji, to
@pierunruski: podam ci na moim przykładzie, najpierw miałem owd w padi, potem zrobiłem kilka specjalizacji w sdi deep nawigacja i suchy skafander, potem zrobiłem, pierwsza pomoc cpr aed o2 i miałem po 4 spec. Advansa, do niego zrobilem rescue [trzeba mieć cpr ważny] i z rescue i adv dostajesz plastik master scuba diver, ostatnio jeszcze nitrox w tdi i jak minie wirus mam zamiar zrobić wrakowe, nurkow mam ponad setke zrobioną
@Van_der_Wons: padi jest najbardziej znane ale z honorowanie sdi nie ma żadnego problemu, jak nuralem w Turcji pokazałem plastik owd padi, to przewodnik zrobił gest wyrzucania do wody i sie uśmiechnął, za to w Chorwacji wzięli mnie i kumpla na czekdive w porcie mimo pokazaliśmy plastiki w Polsce jest kilka znanych instruktorów których podpis znaczy wiele więcej niz logo organizacji
@pierunruski: To zależy co cię interesuje. Żeby zostać ratownikiem należy skończyć kurs nurka zawodowego MSWiA. Niestety nie są tam wysyłani cywile. Możesz zrobić sobie kurs rekreacyjny z podstawami pierwszej pomocy w wypadkach nurkowych oraz technik autoratowniczych. W tym wypadku p2 cmas lub padi rescue.
@pierunruski: Jeżeli chcesz zrobić kurs Rescue Diver, musisz zacząć od kursów podstawowych. Podam na przykładzie PADI, bo to największa organizacja, dostępna w każdym kraju.
1. Pierwszym stopniem jest OWD (Open Water Diver).
Wymagania do uzyskania certyfikatu:
Zaliczenie pięciu sesji teoretycznych, w tym quizów i egzaminu końcowego.
Zaliczenie nurkowań na wodach basenopodobnych 1-5.
Zaliczenie sprawdzianu umiejętności pływackich.
Zaliczenie Nurkowań na wodach otwartych 1-4.
Zaliczysz spokojnie w ciągu pięciu
Pobierz Grancan - @pierunruski: Jeżeli chcesz zrobić kurs Rescue Diver, musisz zacząć od kurs...
źródło: comment_1587066144SzOrX6LYjtJ4m5Slf3HQWo.jpg