Wpis z mikrobloga

Podobno w Comarchu nadal nie mogą pracować zdalnie, nawet przy obecnej sytuacji. Ostatnie komentarze na gowork to złoto, link dostałem od znajomej:

https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,15869?fbclid=IwAR0UXrgjSL61w4Qh-176DNzZDXfUQCNKfOr_hHV26IAKkYbeVCMqc8qXpmQ

Jeśli jest tu ktoś kto pracuje w Comarchu to niech mrugnie 2 razy, przecież to się aż prosi o rozkręcenie gównoburzy, że w takich okolicznościach małe januszpole są w stanie zapewnić ludziom pracę zdalną, a taki Comarch nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy takiej liczbie osób, które zatrudnia to chyba tylko kwestia czasu aż się coś wydarzy.

#krakow #koronawirus #comarch
  • 23
@NanMin: Pytałem kumpla który robi w CA obecnie i oni akurat mogą pracować od wczoraj zdalnie. Tak więc zależny pewno od projektu. Tam są takie idiotyczne projekty, że przez 3 tokeny, 4 certyfikaty i 1 komputer klienta ( zdalny ) trzeba pracować, bo się boją o bezpieczeństwo.
@NanMin: w zespole była ankieta kto chce pracować zdalnie kto nie. Jeśli tylko wyrazisz chęć to możesz pracować zdalnie. Dostaniesz komputer i jeśli potrzebujesz monitory do domu. Jeśli dojeżdżasz komunikacją jesteś nawet do tego namawiany. zostanie zorganizowany transport gratów które są niezbędne do pracy jeśli nie masz jak tego zabrać. @temporarywypokaccount Z 8.5h jest tak że to dodatkowa przerwa. Czyli masz ustawową plus 30 minut. Niestety nie możesz jej spędzić w
Najwyraźniej kwestia zespołu. Ja słyszałem o zespołach gdzie tylko kierownictwo może pracować zdalnie. Niby największa polska firma IT, a praca zdalna tam to dalej prestiż i rarytas ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NanMin: to niech się zwolnią, i idą do innej firmy IT, jak są takimi specami. A jak nie są, to niech siedzą na piździe, i nie płaczą, że ich nie traktują jak szlachty.
@StaryTwojejStarej: nie wiem co to za zespół. U mnie w sektorze łaskawie puszczają po kilku pracowników dziennie. Już nie chodzi o to, że vpn nie da rady - po prostu boją się tej pracy zdalnej jak diabeł wody święconej. Pewnie dlatego, że boją się, że pracownicy potraktują ich na HO jak oni ich traktują na co dzień.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wqdqweff: mirku, na pewno tak zrobią, tylko niech się sytuacja nieco ustabilizuje ( ͡° ͜ʖ ͡°).
W moim zespole także zabezpieczenia przeciwko koronawirusowi ograniczały się do instrukcji mycia rąk I otwarciu drzwi od ubikacji. Dopiero teraz coś drgnęło. Zdecydowanie odradzam pracę tutaj.