Wpis z mikrobloga

Czy w przed dzień największego krachu giełdowego byliby jacyś chętni na #ama z tematyki #inwestycje #finanse #gospodarka z doradcą inwestycyjnym który zarządza około 5 milionami i obsługuje podatkowo 10-15 średniej wielkości przedsiębiorstw. W mojej pracy okres przestoju paradoksalnie stał się czasem wzmożonej czujności i ogromu pracy. Jeśli okres kwarantanny spowodowanej #koronawirus i przestój gospodarzy utrzyma się przez najbliższe kilka tygodni około 30 procent przedsiębiorstw usługowych i nie tylko będzie musiało się zamknąć. Na giełdzie mamy największe spadki od 40 lat, FED już kilka dni temu musiał reagować ogromną operacją REPO. Wig 20 na poziomach z lat 90 tych a co najważniejsze dla zwykłych ludzi nawet 30 procentowe spadki względnie bezpiecznych funduszy. Karuzela dopiero się rozkręca i jedno jest pewne obecny kryzys z racji na ogromną kapitalizację giełdy i globalny dobrobyt będzie największy w historii. Jeśli chcecie zadać jakieś pytania dotyczące inwestowania, stricte giełdy lub funduszy, poruszyć tematy podatkowe, kredytowe i omówić perspektywy na najbliższe pół roku zapraszam. Zostawcie kilka plusów na zachętę.
Na wykresie spadki o których wspominałem, ogromny krach i drugi najgorszy dzień w historii amerykańskiej giełdy.
droetker4 - Czy w przed dzień największego krachu giełdowego byliby jacyś chętni na #...

źródło: comment_1584447084YB7PRtPvoKNB7sUwDHKc4K.jpg

Pobierz
  • 81
@droetker4: Ja mam pytanie (śmieszkując), które od zawsze chciałem komuś zadać. Jesteś doradcą inwestycyjnym. Jeśli byś był dobry to byś zainwestował (nawet biorąc kredyt) i nie pracował tam gdzie pracujesz tylko siedział na jakieś fajnej wyspie i miał na wszystko wywalone. Taka to moja logika. ¯\_(ツ)_/¯ Oczywiście bardzo upraszczam. Wiadomo, że ja przepindolić kasę mam zdecydowanie większą szansę niż Ty, a giełda jest bardziej skomplikowana niż się "kowalsim" wydaje.. Pozdrawiam :)
  • 7
@alcest globalne rynki są dobrze przygotowane. Pytanie ile to potrwa jeśli za 3/4 tygodnie wszystko wróci do normy może wyjść do wszystkim na dobre. Dla pobudzenia inwestycji w gospodarce obniżone zostaną stopy procentowe przy względnym utrzymaniu lub obniżce cen nieruchomości. Martwi tylko inflacja która przed epidemia była wysoka, a będzie jeszcze wyższa w perspektywie najbliższych 2/3 lat.
  • 14
@MajoZZ doradctwem inwestycyjnym zajmuje się ogólnie moja firma. Nie jestem w niej wcale kimś bardzo ważnym, można powiedzieć że jednym z szeregowych pracowników. Jestem w trakcie ubiegania się o licencje CFA i do momentu jej uzyskania nie mogę zajmować się doradztwem sensu stricte czyli wybór funduszy i ponoszenie odpowiedzialności. Zajmuje się bardziej tematami kredytowymi i podatkowymi. Jeśli chodzi o środki moich klientów 90 procent to bezpieczne strategie utrzymania kapitału i lekkiej nadwyżki
@MajoZZ: Bo jak jesteś takim doradcą to wiesz jak inwestować, tj. znasz instrumenty, wiesz jak działają, rozumiesz gdzie występuje i jakie jest ryzyko danego instrumentu, wiesz jak przeprowadzić transakcję od strony prawnej, możesz też przy w miarę przewidywalnym rynku ocenić czy dana inwestycja jest bardziej lub mniej ryzykowna i jak określone dane wpłyną na rynek. Możesz sobie nawet zrobić solidną analizę i ocenić czy fundamentalnie opłaca się w daną spółkę inwestować,
Jeśli chcecie zadać jakieś pytania dotyczące inwestowania, stricte giełdy lub funduszy, poruszyć tematy podatkowe, kredytowe i omówić perspektywy na najbliższe pół roku zapraszam.


@droetker4: od około 6-7 lat odkładam nieduża cześć wypłaty na lokatę żeby kupić mieszkanie. Nie inwestuje. Czy w obecnej sytuacji z pieniędzmi może się coś stać? Hiperinflacja, spadek wartości pln czy np środki zajmą bank lub państwo?
@droetker4: Narazie złoty się osłabia w stosunku do innych walut. Myślisz ze przy podobnym trendzie zarażonych w USA do tych we Włoszech (około miesiąc temu) możemy spodziewać się ze sytuacja się odwróci i złoty zacznie się umacniać? Kurs już prawie 4,08 a tydzień temu wymieniałem po 3,80