Wpis z mikrobloga

Jak walka z #epidemia wygląda w innych krajach:
Zapobieganie zarażeniom w Holandii to jest kpina.

Pracuje na Flora Holland w Aalsmere, jest to ogromny kompleks różnych spółek import/export kwiatów gdzie mieści się myśle że grubo ponad 100 firm, wszystko jest połączone tunelami i drogami wewnątrz budynków, jest to na tyle duże że mają własną policję. Do tego odbywają się tu aukcje kwiatów i codziennie przewijają się tutaj tysiące osób, dodajmy do tego kierowców kursujących z i na lotniska, giełdy kwiatów i do firm w całej Europie.
Miejsce żeby roznieść wirusa na całą Holandię jak i Europę idealne.

Przechodzimy do najlepszego, żona właściciela firmy, dwa dni temu przeszła w szpitalu test na obecność korona wirusa pozytywnie. Była jakiś czas temu we Włoszech wróciła i zaczęła mieć gorączkę. Lekarze zalecili żeby siedziała w domu, szef (jak narazie bez żadnych objawowo), miał zrobić tak samo ale taki ch*j, bo dalej przychodzi do pracy rozmawia ze wszystkimi i zachowuje się jakby to nie było nic poważnego...
Zobaczymy ile osób już zaraził albo zarazi.
W toaletach zwykle mydło i dwie maszyny z ręcznikiem papierowym który jest jakby ciagle w użyciu. Każdy dotyka tego samego.
Dzicz i tyle w temacie.

Jutro miał wrócić do pracy gość który przeszedł zawał kilka dni temu, a dodatkowo w przeszłości wygrał z rakiem, ale chemię i naświetlania osłabiły organizm.

Jutro wieczorem dam znać co się zmieniło.

#koronawirus #holandia
  • 58
w #norwegia #oslo zamknięte szkoły, uczelnie i przedszkola póki co. Natomiast szef w #pracbaza powiedział, że mamy pracować z domu do odwołania, bo nie ma sensu sensu się trzaskać transportem publicznym, więc od dzisiaj przy herbatce klepie sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A w Polsce na szczęście Panika. Wszyscy wiedzą że na służbę zdrowia nie ma co liczyć, bo choćby lekarz nie wiem jak się starał, to może kupę zrobić co najwyżej jeżeli nie ma sprzętu. Więc co? W mojej małej mieścinie 20k jest zakaz witania się na terenie zakładu, instrukcje mycia rąk, mydło i ręczniki papierowe są i zawsze były więc tutaj git ale mają jeszcze dezynfekatory przyjechać. Jeżeli ktoś nie ma pilnej
@bigb00m: witam, pracuje w Oss u żony naszego holenderskiego współpracownika która pracowała w szpitalu potwierdzi koronę, gość wymieniał baterie w betejach, od wczoraj ma kwarantannę. Miał kontakt z dziesiątkami osób, osobiście wymieniał mi baterie w środę, dzisiaj idę normalnie do pracy. Sytuacja z higiena w pracy dramt, połowa order picker ów nie ma swoich słuchawek, które dostajemy na zmianę po 8 godzina plucia na nich. Trzymajmy się w tej Holandii. Ktoś
@wuwuzele: nie wiem ja pracuje w trzy literowej firmie na x jako order picker i mieszkam na mieszkaniu, jestem tu dopiero miesiąc więc nie wiem za dużo o warunkach życia innych Polaków l.
W Polsce za to wielkie zapobieganie... jak ponad miesiąc temu trzeba było zastosować środki zapobiegawcze to nic się nie działo - kontroli na lotniskach nie było, jakoś nikt z TV nie trąbił, że trzeba myć ręce (jakby ktoś nie dbał o higienę), w szpitalach nikt się nie przygotowywał, a cały naród radośnie pląsał po ulicach. Holendrzy przynajmniej normalnie żyją i nie muszą walczyć w sklepie o jedzenie bo ciżba się rzuciła wykupywać
@Ya_Abbas: straszne centusie, potrafią jeździć złomem bo szkoda wyrzucić pomimo ze ich stać na nowe.


@Maelstrom94: Nie do końca. Mają taki sam kompleks jak Polacy.

Jak to, #!$%@? niemiecka sprzedajna, komuchu, będziesz Mercedesem jeździć? Kup se DAFa, albo Volvo produkowane przez DAFa. I #!$%@? XD
@Elaviart: Pomimo szczerej niechęci do obecnej ekipy rządzącej to działają lepiej niż Holandia. Tylko tutaj też trzeba wziąć pod uwagę to że to w dużej mierze zasługa zbliżających się wyborów.
@kenay: Ja tez pracuje w niewielkiej firmie bo na nockach jest nas dwóch, na dniówce z 20 osób.
@bagielek: Nie mam szczerze mówiąc zielonego pojęcia ile roślin jest gdzie i jak wysyłanych. Tam gdzie ja pracuje eksportujemy z Ugandy, Kenii i Tanzanii róże i są one sprzedawane dalej do sklepów i do innych firm. Czasem przylatuje coś z Ekwadoru. Ja tam pracuje dopiero 2 miesiące i typowo praca jak na