Wpis z mikrobloga

Jak walka z #epidemia wygląda w innych krajach:
Zapobieganie zarażeniom w Holandii to jest kpina.

Pracuje na Flora Holland w Aalsmere, jest to ogromny kompleks różnych spółek import/export kwiatów gdzie mieści się myśle że grubo ponad 100 firm, wszystko jest połączone tunelami i drogami wewnątrz budynków, jest to na tyle duże że mają własną policję. Do tego odbywają się tu aukcje kwiatów i codziennie przewijają się tutaj tysiące osób, dodajmy do tego kierowców kursujących z i na lotniska, giełdy kwiatów i do firm w całej Europie.
Miejsce żeby roznieść wirusa na całą Holandię jak i Europę idealne.

Przechodzimy do najlepszego, żona właściciela firmy, dwa dni temu przeszła w szpitalu test na obecność korona wirusa pozytywnie. Była jakiś czas temu we Włoszech wróciła i zaczęła mieć gorączkę. Lekarze zalecili żeby siedziała w domu, szef (jak narazie bez żadnych objawowo), miał zrobić tak samo ale taki ch*j, bo dalej przychodzi do pracy rozmawia ze wszystkimi i zachowuje się jakby to nie było nic poważnego...
Zobaczymy ile osób już zaraził albo zarazi.
W toaletach zwykle mydło i dwie maszyny z ręcznikiem papierowym który jest jakby ciagle w użyciu. Każdy dotyka tego samego.
Dzicz i tyle w temacie.

Jutro miał wrócić do pracy gość który przeszedł zawał kilka dni temu, a dodatkowo w przeszłości wygrał z rakiem, ale chemię i naświetlania osłabiły organizm.

Jutro wieczorem dam znać co się zmieniło.

#koronawirus #holandia
  • 58
  • Odpowiedz
@bigb00m: Ale to w sumie nie jest wtedy ciągle ten sam ręcznik, tylko z jednej rolki odwija się świeży rącznik, a zużyty nawija na drugą, czyli każdy wyciera ręce czystym ręcznikiem. Nie wiem na ile to wiarygodne źródło, ale twierdzą, że jest to bardzo bezpieczny sposób suszenia rąk: http://www.dberkhoudtarchitect.com/2012/03/new-research-proves-cloth-roll-towel-systems-crt-more-hygienic-than-air-dryers/

EDIT: Bezpieczny pod względem roznoszenia patogenów, bo podobno w Kanadzie dzieci przez to giną XDDD
Self strangulation by hanging from cloth
  • Odpowiedz
  • 2
@Noniusz: U mnie w firmie jest to jeden ten sam ręcznik, on się nie rozwija tylko przesuwa i niby w maszynie się suszy. Jutro podeśle zdjęcia.
@bagielek: nie mogę narzekać, za tydzień zobaczę ile mi dokładnie wychodzi miesięcznie z godzinami nocnymi, bo w poprzednim miesiącu dostałem tylko czystą wypłatę.
  • Odpowiedz
@Noniusz: U mnie w firmie jest to jeden ten sam ręcznik, on się nie rozwija tylko przesuwa i niby w maszynie się suszy. Jutro podeśle zdjęcia.


@bigb00m: Jeśli rzeczywiście tak to działa, to słabo... Chętnie zobaczę zdjęcia, bo nie spotkałem się jeszcze z takim wynalazkiem.
  • Odpowiedz
@oink_oink: jakoś testuja skoro wiedzą, że maja założonych. Na pewno random z portalu ze śmiesznymi obrazkami wie lepiej co sie dzieje w Królestwie Niderlandów niż tamtejsze władze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KonradLuzik: czytam to co tutejsi ludzie wypisuja na reddit/innych stronach, mieszkam w NL od 8 lat, to troche cos slysze. Jak #!$%@? testuja , skoro dopiero przed wczoraj sie skleili zeby przetestowac lekarzy i to nie wszystkich ...
  • Odpowiedz
Dzicz i tyle w temacie.


@bigb00m: nie ma sie co dziwic. W koncu Holendrzy od lat sa znani, jako narod, ktory siedząc przy stole je obiad jednoczesnie pierdząc przy tym
  • Odpowiedz
Ciekawe czy po takich postach chociaż paru zasranych malkontentów przestanie powtarzać jeden po drugim jaki to z Polski nie jest chlew obsrany gównem i państwo z dykty?


@Elaviart: a co tobie się stało że Polski bronisz
  • Odpowiedz