W Zakopanem i okolicach podczas ferii zimowych zajęte jest zaledwie 50 proc. miejsc noclegowych. Górale i właściciele pensjonatów są zaskoczeni brakiem tradycyjnego najazdu turystów z Warszawy i innych dużych miast. Z kolei turyści, którzy przyjechali pod Tatry, cieszą się spokojem i bra
W weekend wróciłem z 9 dniowego wypadu na narty, leciałem do Włoch z Oslo. Cała impreza: Lot + Samochód + Hotel 4* + 7 bitych dni na nartach w Dolomiti Superski (1200km tras, nie wyjeździsz nawet jakbyś tam siedział cały miesiąc) wyszła mi porównywalnie jakbym chciał spędzić 6 dni w Norweskim resorcie albo... 5 dni w Polskich górach 🤣 Go figure.
Gra w swojej mechanice jest dość prosta, rodzimy się na kolejnych poziomach, gdzie naszym celem jest przejście na każdy kolejny, na każdym poziomie znajdują się wszelakiej maści pułapki, przeszkody i przeciwnicy, którzy mają za zadanie nam to utrudnić, tak abyśmy poziomu nie ukończyli. Przeciw
Wiadomo, assety assetami ale w następnej produkcji spróbuj znaleźć swój styl, żeby się wyróżnić. Przez asset flipping łatwo można polecieć w tej branży, co szczególnie pokazało The Day Before :)
Sam buduje sobie prototypy do mechanik itp wykorzystując gotowce a w pracy softwarowej nikt nie będzie pisał sortowania od podstaw, to jest jasne :) tak samo jak gotowe systemy zarządzania stanem itp itd.
Solo developerka jest jak rzeźbienie w gównie czasamo i rzadko jest się dobrym 'we wszystkim'. Dlatego nie punktuje Ci tego jako coś złego (czego pewnie i tak nie odebrałeś), po
@MatthewDuchovny: Developer here, wyjechałem do NO 6-7 lat temu. Obecnie u mnie w firmie pracuje 5 innych developerów z Polski oprócz mnie i pracodawca za żadne skarby nie chce nas oddać nikomu innemu, a nie zarabiamy mniej niż odpowiednicy Norwescy na rynku. Uważam, że na przełomie lat znacząco podniosła się również ocena Polaków w Norwegii, szczególnie z branży budowlanej, choć mogło to być spowodowane Covidem i brakiem rąk do pracy.
@DryfWiatrowZachodnich: Na początku przyjechałem do NO, bo dostałem pierwszą pracę w IT z zarobkami dla Juniora, na które w Polsce czekałbym 3 lata. Potem się trochę wyrównało ale dalej mam więcej, niż większość firm może mi zaoferować w Polsce.
Oczywiście jak poprzednicy napisali, NO nie jest jakąś kolebką jeśli chodzi o zarobki w IT i nie jest do 'dorabiania' się. Jestem tutaj bo mam święty spokój oraz naturę. W Oslo
@DryfWiatrowZachodnich: Wtedy przyjaciółka a obecnie dziewczyna zaprosiła mnie do Norwegii, żebym zobaczył jak wygląda życie itp. Spodobało mi się i zacząłem szukać pracy tutaj.
Mam paru znajomych Norwegów przez dziewczynę a pozostali moi znajomi to Norwedzy i Polacy z pracy jak i jeden Albańczyk i jeden Węgier. Taka śmieszna grupka ludzi.
I w sumie więcej nie potrzebuję. Co prawda zostawiłem wszystkie znajomości w Polsce na pastwę losu i wykruszyło się
Zakupy za 50 zł - edycja 2022 - NorwegiaNiemal 7 lat temu, na wykopie były popularne znaleziska, gdzie użytkownicy wrzucali zakupy za 50 zł z krajów, w których mieszkają.Od tego czasu na świecie mnóstwo się zmieniło, pomyślałem więc, że może warto odświeżyć serię.
@vinku: chyba pominales jedno zero przy 1500 nok dla tej kolacji firmowej albo daj mi namiary do takiej restauracji to powiem szefowi żeby nas zabrał ( ͡°͜ʖ͡°)
Nie chciałbym nic złego mówić o Hondzie, bo Honda-E jest super, ale te paseczki na grillu w nowym HR-V chyba nie będą się kojarzyć zbyt dobrze klientom w tych czasach ( ͡°͜ʖ͡°)
Niemal 1/4 rekruterów uważa, że oczekiwania płacowe pracowników IT są za wysokie. 82 proc. ekspertów z branży zarabia ponad 8 tys. zł netto - wynika z raportu No Fluff Jobs i Uniwersytetu SWPS.
Oficjalny profil Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy upublicznił infografiki, gdzie celować Mołotowem w pojazdy wroga, aby poniósł jak największe straty.
- Zrób kanał na YT - Powiedz, że wykonujesz szkolenia i ćwiczenia praktyczne na swoim Kamazie - UE sponsoruje Ci ćwiczenia, dostajesz więcej Kamazów - Profit? ( ͡°͜ʖ͡°)
Szczątki odległej egzoplanety? Czy jest to rozwiązanie bardziej prawdopodobne w przypadku obiektu 1I/ʻOumuamua? Naukowcy są coraz bliżej odkrycia tajemnic kolejnych obiektów pozasłonecznych, które w ostatnich latach tak chętnie nawiedzają nasz układ planetarny.
@Unter: szacuneczek! Gonię Cie, Od zeszłego roku schodzę również. Obecnie 91.5 z 99. Cel 84 przy 180cm. ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ w obecnym tempie będzie do końca roku!
Siemka, po wielu nieudanych próbach znalezienia pracy, mój #rozowypasek zaczął robić i sprzedawać maskotki z włóczki. Wkłada w to dużo pracy, a maskotki wykonywane są z najlepszych materiałów dostępnych na polskim rynku. Chciałbym ją wspomóc w jej małym biznesie bo widzę ile daje jej to szczęścia, dlatego organizuje #rozdajo pluszowego królika w dowolnym kolorze, którego sam opłace. Chciałbym, żeby dotarło to do jak największej ilości osób, dlatego warunkiem
Ile bym dał, by mieć takiego nauczyciela fizyki u siebie w gimnazjum I liceum. Niestety tamtejsi strasznie mnie zniechęcili i dopiero po studiach zacząłem się uczyć znowu fizyki przy pisaniu gier.
źródło: IMG_8831
Pobierz