Wpis z mikrobloga

Mój chlopak, który jest głuchy, jako że pracuje z seniorami i w dodatku sam ma astmę i inne choroby przewlekłe, postanowił dzisiaj pojechać w maseczce profilaktycznie do pracy. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak ludzie go wytykali palcami i kpili z niego, jakiś 50latek zaczął do niego coś gadać i walić się w głowę, Karyna razem z Sebixami śmiała się z niego wytykając go palcem, nie mógł zareagować bo jak? Nie słyszał co mówią i sam jest niemy.
Jak ma być dobrze skoro człowiek chce zadbać o swoje i innych zdrowie to reszta społeczeństwa skazuje go na ostracyzm?

#koronawirus #covid19 #zalesie
  • 24
@Renifer60: ma łagodna postać, bierze leki. Nie ma na codzień problemu, jedynie w okresie pylenia może mu się pogorszyć faktycznie. Ale nie wiemy jak organizm może zareagować na wirusa, tym bardziej że ma cukrzycę a to ponoć też podnosi wskaźnik ryzyka
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@choco75: co z tego że łagodna postać skoro mimo leków i odmiany atopowej to on ma już upośledzone płuca.

Co z tego że na co dzień nie ma problemów dzięki lekom skoro on jest w grupie tych co umierają.
@Kami-chan: nie w każdych warunkach da się czytać z ruchu ust oraz nie każdy głuchy dobrze czyta, warto przeczytać więcej np tutaj:
http://bibliofilembyc.pl/5-faktow-na-temat-swiata-ggluchych-o-ktorych-nie-miales-pojecia/

"4. Czytanie z ruchu warg wcale nie jest powszechne wśród g/Głuchych
Głusi nie rodzą się ze znajomością języka migowego, ale także z umiejętnością czytania z ruchu warg. Co prawda rzeczywiście sporo z nas to potrafi i pomaga nam to w jakiś sposób w komunikacji, ale aby dobrze móc
@choco75: Ludzi chyba #!$%@?ło. Byłem niedawno w markecie. Założyłem półmaskę, gogole. wbijam... na wejściu nastała cisza, ludzie dziwnie się popatrzyli, aż tu nagle jakiś typ zaczął kasłać. Nie było to zwykłe kaszlnięcie ale takie gardłowe jak z trąby z rogu bawoła. Następnie zawtórowało kilka kolejnych osób. Zrobiło się poruszenie i każdy ze swoim koszyczkiem rozpierzchł się po sklepie z dala od źródeł ryku. Chorzy ludzie, powinni siedzieć w domu, a nie