Wpis z mikrobloga

Mam objawy koronawirusa, wszystkie objawy się zgadzają, wróciłem w poniedziałek z zagranicy. Wykonałem kilkadziesiąt telefonów przez 2h (udało się dodzwonić około 8 razy) i za każdym razem zostaje przekierowywany.
1. Numer podany przez nfz (mają odzwonić).
2. Dzwonię do sanepidu - dostaje 3 numery specjalnie uruchomione
3. Po 40m udaje się dodzwonić - mam się skontaktować z internistą, bo nie są lekarzami.
4. Internista - mam nie wychodzić z domu i próbować się skontaktować z oddziałem zakaźnym.
5. Kolejna próba (numer NFZ) - dostaje info, żeby dodzwonić się do oddziału zakaźnego i nie wychodzić z domu - dają dwa numery.
6. Oddział zakaźny - Wolska - niestety, ale oferują transportu sanitarnego, pacjenci zgłaszają się sami lub karetka.
7. Oddział na Wołoskiej - pomyłka, błędnie podali numer na stronie, ale dostaję info żeby nie wychodzić z domu.

XD

Co robić? Przepraszam za chaos w wypowiedzi, ale mam 39st gorączki.

#koronawirus #warszawa
  • 293
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Roofi07: mialam dzis dokladnie taka sama sytuacje. 8h wiszenia na telefonach nic nie dalo. Z infolinii przekierowali mnie na diagnostyke telefoniczna gdzie Pani poinformowala mnie, ze to pomylka bo oni sa osiedlowa przychodna i zebym dzwonila na sanepid. Infolinia sanepid 5h dzwonienia - nie udalo mi sie dodzwonic na zaden z ich numerow. W koncu sie w-------m i obdzwonilam luxmed pogadalam z lekarzem jak z czlowiekiem. Poza objawami nie mialam
  • Odpowiedz
Niestety grypa wyszła ujemna. Odesłali mnie do domu. Jeśli korona będzie dodatnia to się odezwą.

Na razie znowu mam gorączkę 38.8.


@Roofi07: No i jak my mamy wirusa zatrzymac?

Powinni cię zamknać do jutra w miejscu odosobnienia - w chinach to były
  • Odpowiedz
Mały update:
Informacji o wynikach testu na korona wirusa nie otrzymałem, więc można przypuszczać, że jest on negatywny.
Czuję się jak przy objawach grypy (test na grype wyszedł negatywny). Jest spoko, tylko gorączka nadal wysoka, rano było 38.6, teraz jest 38.
  • Odpowiedz
@TobiaszMokebe: lekarz powiedział, że jeśli będzie pozytywny to się odezwą i trafię do szpitala. Na wyniki czeka się około 12h. Myślę, że potwierdzone przypadki dostają szybko informacje.
  • Odpowiedz