Wpis z mikrobloga

Mam objawy koronawirusa, wszystkie objawy się zgadzają, wróciłem w poniedziałek z zagranicy. Wykonałem kilkadziesiąt telefonów przez 2h (udało się dodzwonić około 8 razy) i za każdym razem zostaje przekierowywany.
1. Numer podany przez nfz (mają odzwonić).
2. Dzwonię do sanepidu - dostaje 3 numery specjalnie uruchomione
3. Po 40m udaje się dodzwonić - mam się skontaktować z internistą, bo nie są lekarzami.
4. Internista - mam nie wychodzić z domu i próbować się skontaktować z oddziałem zakaźnym.
5. Kolejna próba (numer NFZ) - dostaje info, żeby dodzwonić się do oddziału zakaźnego i nie wychodzić z domu - dają dwa numery.
6. Oddział zakaźny - Wolska - niestety, ale oferują transportu sanitarnego, pacjenci zgłaszają się sami lub karetka.
7. Oddział na Wołoskiej - pomyłka, błędnie podali numer na stronie, ale dostaję info żeby nie wychodzić z domu.

XD

Co robić? Przepraszam za chaos w wypowiedzi, ale mam 39st gorączki.

#koronawirus #warszawa
  • 293
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roofi07: Według mnie tak czy siak powinni informować jaki jest wynik - niektórzy będą czekać i czekać na informacje, stosować kwarantannę w domu, a mogłoby się okazać, że to co innego ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roofi07: A nie zamierzasz zadzwonić do nich, zapytać się i upewnić czy rzeczywiście nie jesteś zarażony?
Bo jest jakaś szansa, że przeoczyli to, żeby zadzwonić do ciebie i jesteś zarażony (,) I przez ich błąd Twoje życie może zamienić się w koszmar, kiedy zorientujesz się sam za jakiś czas, że jednak coś jest nie tak.....
  • Odpowiedz
  • 0
@Roofi07 nie ma nowego potwierdzonego przypadku z Warszawy ale z drugiej strony pewnie maja tyle próbek do przebadania ze ze 2 dni trzeba czekac
  • Odpowiedz
nie ma nowego potwierdzonego przypadku z Warszawy ale z drugiej strony pewnie maja tyle próbek do przebadania ze ze 2 dni trzeba czekac


@krisr: jak oni chcą znaleźć wszystkich co są zarażeni skoro nie mogą nawet szybko przebadać próbek od osób które mają objawy.
  • Odpowiedz
@krisr: o co ? Kiedy się kapną, że:
1. Chińczycy wykorzystywali skany CT do diagnostyki i z tego co wiem nawet zwykłe prześwietlenia
2. Niska śmiertelność w koreii koreańczycy zawdzięczają nie tylko dobrej opiece ale temu też, że podawali koktail z chloroquine i remdesivir oraz jeszcze jednego leku którego nie pamiętam nazwy

Oni będą czekać na to co im WHO zaleci, zamiast samemu zabezpieczyć zapasy tych leków itp no, ale ja
  • Odpowiedz
  • 0
O to żeby trupów było jak najmniej
Niedługo nie bedzie sie liczyła statystka zarażonych ale trupów. Wydaje mi sie ze czesc musi sie zarazić i wyzdrowieć bo powstrzymać sie tego nie da a przynajmniej nie w Polsce. Myślę ze rzad zdaje sobie z tego sprawę juz dawno ale dawkuje emocje zeby nie bylo paniki na skalę ogólnopolską
  • Odpowiedz