Wpis z mikrobloga

Sprawdzajcie gramatury produktów, które kupujecie bo producenci robią różne sztuczki żeby ukryć wzrost cen spowodowany galopujacą inflacją

Kupiłem kilka czekolad milka, od kiedy pamiętam tabliczka czekolady miała zawsze 100g.

Na opakowaniu od frontu podane kalorie na 100g a dopiero w domu z tyłu opakowania zobaczyłem, że tabliczka ma 90 g ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale za to w ogromnym stopniu potaniał olej (widywałem ostatnio olej w butelkach 0,9L ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

#oszukujo #milka #inflacja #bekazpisu #kaufland #biedronka #zalesie
Pobierz Ksemidesdelos - Sprawdzajcie gramatury produktów, które kupujecie bo producenci robią...
źródło: comment_15834086235Z7mlI1Hvz3fBpuJIb3zGW.jpg
  • 72
@Akilles chyba Ty. Cena produktu zależy od wielu rzeczy - ceny surowców, kosztów przetworzenia, transportu, kosztów pracy ludzi właśnie. Wzrost cen różnych produktów nie oznacza inflacji. Jeśli chcesz stwierdzić inflację porównaj wartość złotówki na rynku walut do innych. I wiesz co Ci wyjdzie? Że złotówka wcale się nie osłabia za rządów PiS. Inne kraje "zgodziły" się na wyższe zarobki Polaków. Bo nasza praca jest coraz wydajniejsza i bardziej potrzebna.
@Ksemidesdelos nie siej dezinformacji, kupiłeś czekoladę nadziewaną, nadzienie jest lżejsze niż pełna czekolada więc tabliczka waży mniej. Jak kupisz milkę mleczną, gorzką czy białą to tabliczka ma 100g. Jak kupisz tą którą ma w środku bąble powietrza to będzie ważyć chyba 60g. Po prostu to zależy od składu, bo wielkość wszystkich tabliczek mają taką samą, żeby móc je pakować razem. Milki mają teraz chyba kilkadziesiąt smaków, jak by każdy miał mieć inny
nie siej dezinformacji, kupiłeś czekoladę nadziewaną, nadzienie jest lżejsze niż pełna czekolada więc tabliczka waży mniej. Jak kupisz milkę mleczną, gorzką czy białą to tabliczka ma 100g. Jak kupisz tą którą ma w środku bąble powietrza to będzie ważyć chyba 60g. Po prostu to zależy od składu


@nika_blue: jakoś przez wiele lat kupowałem różne nadziewane wielu producentów i zawsze było 100g
Podawanie kaloryczności na 100g to norma i takie coś masz na każdym opakowaniu, to, że nie odróżniasz tego od grmatury to już Twój problem


@nika_blue: odróżniam a ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem, napisałem tylko że kaloryczność jest na froncie a gramatura na tylniej części opakowania
Tabela Wartości Odżywczych jest podawana na 100 g/ml bo tak wymaga Rozporządzenie


@Kares2: Wiem, że jest podawana na 100g, chodzi mi tylko to, że ta informacja jest na przodzie opakowania a informacja o wadze produktu z tyłu.