Wpis z mikrobloga

Sprawdzajcie gramatury produktów, które kupujecie bo producenci robią różne sztuczki żeby ukryć wzrost cen spowodowany galopujacą inflacją

Kupiłem kilka czekolad milka, od kiedy pamiętam tabliczka czekolady miała zawsze 100g.

Na opakowaniu od frontu podane kalorie na 100g a dopiero w domu z tyłu opakowania zobaczyłem, że tabliczka ma 90 g ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale za to w ogromnym stopniu potaniał olej (widywałem ostatnio olej w butelkach 0,9L ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

#oszukujo #milka #inflacja #bekazpisu #kaufland #biedronka #zalesie
Pobierz Ksemidesdelos - Sprawdzajcie gramatury produktów, które kupujecie bo producenci robią...
źródło: comment_15834086235Z7mlI1Hvz3fBpuJIb3zGW.jpg
  • 72
@Ksemidesdelos: czekolada nadziewana będzie miała inną gramaturę przy tym samym rozmiarze. Przecież nadzienie z reguły wazy mniej. A po co robić ten sam rozmiar? Żeby robić nowego wymiaru opakowania.
Pomijam ze czekolady nadziewane to dawanie się ruchac. Bo realnie masz tej czekolady 50 g i płacisz za kilo wielokrotnie więcej za jakiś badziew niż za zajebistą, jakościową czekoladę sprzedawaną na kg.
@Ksemidesdelos: to żeś ameryke odkrył Milki cze Alpen Gold są od dawna po 95 90 89 g olej 0.9 to już ponad 10 lat jedt na rynku. Sztuczki które mi się podobają to wklęsłe dno w niektórych napojach filigranowe opakowania jogurtów (kształty by wyglądały na nieco większe
Kupiłem kilka czekolad milka, od kiedy pamiętam tabliczka czekolady miała zawsze 100g.


@Ksemidesdelos: Chłopie 100g czekolady to już wycofali lata temu XD Normą jest przeważnie 80g teraz. Jak pracowałem na hurtowni spożywczej to to widziałem na żywo jak się dzieje np. w kolejnej dostawie jedno ciastko mniej w opakowaniu a cena ta sama. I tak po trochu #!$%@?ą ze wszystkiego
@Ksemidesdelos: wypowiem sie jako expert tagu #phaxidieta z wieloletnim doswiadczeniem. Naprawde wieeeloletnim

gadasz gupoty, niektore milki od ZAWSZE mialy po 90g, a niektore po 100g, w zaleznosci od nadzienia, jak juz @nika_blue wspomniala

i nie- nie kupowales tych czekolad i nigdy nie mialy 100g, podejrzewam ze w zaleznosci od kosztu produkcji (zeby cena kazdej malej milki byla taka sama) i z powodu potrzeby dopasowania kazdej czekolady tak zeby byla tej samej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ksemidesdelos: Duża, zwykła, mleczna Milka kiedyś miała 300g.
Aktualnie już jakiś czas ma 270g.
Nie #!$%@? mi tu o rodzajach.

To samo Pepsi w Żabce - kiedyś 2x2L za 9zł, od jakichś 2 lat(?) wszędzie 2x1.8L za ten sam hajs.