Wpis z mikrobloga

Sprawdzajcie gramatury produktów, które kupujecie bo producenci robią różne sztuczki żeby ukryć wzrost cen spowodowany galopujacą inflacją

Kupiłem kilka czekolad milka, od kiedy pamiętam tabliczka czekolady miała zawsze 100g.

Na opakowaniu od frontu podane kalorie na 100g a dopiero w domu z tyłu opakowania zobaczyłem, że tabliczka ma 90 g ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale za to w ogromnym stopniu potaniał olej (widywałem ostatnio olej w butelkach 0,9L ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

#oszukujo #milka #inflacja #bekazpisu #kaufland #biedronka #zalesie
Pobierz Ksemidesdelos - Sprawdzajcie gramatury produktów, które kupujecie bo producenci robią...
źródło: comment_15834086235Z7mlI1Hvz3fBpuJIb3zGW.jpg
  • 72
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ksemidesdelos: potrafię czytać, ze zrozumieniem, to Ty insynuujesz, że próbują oszukać, bo kiedyś było 100g, a teraz jest 90, a z przodu kaloryczność. Takie ściemy z niższą wagą robi Wedel, zmniejszyli wagę ptasiego mleczka i tabliczek czekolady. Akurat piekłam ostatnio ciasto czekoladowe i miałam czekolady gorzkie i mleczne Wedla i Milkę. Wedel miał 90 g, a Milka 100.

Niektóre czekolady Milki mają nawet 110, 120 g. Zależy od nadzienia, więc pewnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brednyk: a to jeszcze lepiej xD ostatnio jak kupowałam do ciasta to była jakaś promka, ale niby cena bez miała być prawie 4zł, ale myślałam, że to jakaś ściema.