Wpis z mikrobloga

Sprawdzajcie gramatury produktów, które kupujecie bo producenci robią różne sztuczki żeby ukryć wzrost cen spowodowany galopujacą inflacją

Kupiłem kilka czekolad milka, od kiedy pamiętam tabliczka czekolady miała zawsze 100g.

Na opakowaniu od frontu podane kalorie na 100g a dopiero w domu z tyłu opakowania zobaczyłem, że tabliczka ma 90 g ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale za to w ogromnym stopniu potaniał olej (widywałem ostatnio olej w butelkach 0,9L ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

#oszukujo #milka #inflacja #bekazpisu #kaufland #biedronka #zalesie
Ksemidesdelos - Sprawdzajcie gramatury produktów, które kupujecie bo producenci robią...

źródło: comment_15834086235Z7mlI1Hvz3fBpuJIb3zGW.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: Najlepsze pod tym względem jest Ptasie Mleczko od Wedla. Wiele lat temu były po 500g, potem było 480, 440, 380. Potem zrobili "family pack", że niby takie większe pudło i miało 480g XD
  • Odpowiedz
@bukimi: ale trzeba zaznaczyć że rozmiar opakowania identyczny! tylko te #!$%@? plastiki w środku co raz to wymyślne i zajmują więcej miejsca..
o składzie w sumie też nie ma co wspominać, bo nie sądzę żeby z tym nie kombinowali.
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: Ale zdajesz sobie sprawę ze ten smak ma 90g i na całym świecie od dawna są czekolady milka 100g/90g? Często w sklepach przy cenie widywałem właśnie milka 90g/100g. A kaloryka i makroskladniki zawsze są podawane na 100g/100ml produktu nawet gdy wazy 15g.
Ale polaczki już wtrącili ze wina pisu pomimo ze takie czekolady istnieją już z 10lat i to za granica tak samo.
Jak kręcicie aferę to chociaż sprawdźcie czy
  • Odpowiedz
@Wjolka: Wpisz w Google i zobaczysz. Milki od zawsze waza po 85,90,93 i 100g. Nikt nigdy nie zmieniał ich gramatury a po prostu kupowaliście nowe smaki które miały inne gramatury przez X dodatków.
Ale przecież to wina pisu :
  • Odpowiedz