Wpis z mikrobloga

Słyszeliście o lokatach facto? W internecie pojawiło się to stosunkowo niedawno, dodatkowo ten ich panel jest trochę archaiczny. Ale oferują korzystniejsze niż inni oprocentowanie. Boje się tylko, ze mogę stracić te pieniądze bo firma wyparuje. Jak to widzicie? #finanse #lokata #bankowosc #pytanie #pieniadze
  • 15
  • Odpowiedz
@handler: no git ale nadal tracisz połowę wartości inflacji, po odjęciu belki z zysku z tych zawrotnych 2,85%

na rok w sensie 365 dni takiego oprocentowania? No, to nie ma. Kilkumiesięczne takie są tylko, a tak to nest lokata na 2,4% na rok do 2mln

Chociaz w
  • Odpowiedz
@handler: KO w Millennium 2,7%, różnica 0,15% w skali roku to jakieś obierki, w sumie i tak wyjdzie jeszcze mniejsza bo w Millennium kapitalizacja miesieczna, a masz do 100k i możesz w każdej chwili ruszyc, a nie musisz czekac rok by nie stracic
  • Odpowiedz
a jak chce sie komus bawic w krótsze, z ograniczeniami kwot i rozbijac na kilka miejsc to i 3-4% mozna polapac np. Getin 3,5% na 12 mcy do 10k, lokata mobilna 2,7k na 3 mce do 10k, ktora mozna odnawiac w nieskonczonosc, a pozostale 30k tez tam na KO na 2,7% na 3 mce
  • Odpowiedz
@handler: no to 2,4%max z tego co widzę, a czemu nie chcesz 4 miesiące tu, trzy tu, skoro i tak idziesz na taki mały procent? Not o warto się chyba trochę wysilić i miec te 3,5, zamiast 2,5?
  • Odpowiedz
  • 0
@caribbean: Bo chce wrzucać kasę na rok i mieć to gdzieś. Na lokatach o których piszesz trzeba mieć konto lub kombinować by łapać się na „bonusowe” oprocentowanie. A ja chce to wrzucić bez kombinacji mieć rok z głowy. Tylko boje się bo to taki trochę krzak w Polsce
  • Odpowiedz
@handler: no tak, ale rozumiesz o co mi chodzi. Nic za zdobycie tego symulowanego komfortu nie uzyskujesz.
Pieniędzy nie chronisz z sukcesem. Niewiele większym nakładem pracy, to uzyskujesz. Narzędziem finansowym którym sobie wybrałeś. To nie ja Ci radzę takie narzędzie do wykonania roboty.
Nienawidzisz tych pieniędzy czy co, że masz taki do nich stosunek? Chcesz "mieć je gdzieś", "mieć z głowy", nie myśleć o tym :P

No bo... skoro nie robi Ci różnicy że trochę stracisz, to co jest nie tak z tymi opcjami które wcześniej podałem, np?
2,3%, Nest Lokata Nowe Środki,
  • Odpowiedz
  • 0
@caribbean: Nest nijak się ma do Facto. Facto to bardzo niska liga i latach na rynku trochę się ich cykam. Przed inflacja nie ucieknę, ale chce trochę ja obniżyć. Nie mam na ten moment lepszej alternatywy i bezpiecznej alternatywy
  • Odpowiedz