Wpis z mikrobloga

Hej ludzie,

Posiadam w Oplu silnik Z16LET (1.6 turbo 180km)
Auto dopiero kupione, nie chce aby coś tam szlag trafiło. Czy ktoś spod tych tagów jest w stanie mi pomóc i powiedzieć na co zwracać uwagę? Co się psuje? Czego pilnować?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i poświęcony czas!

#opel #astra #mechanikasamochodowa #silnik #motoryzacja
  • 11
@mkk141: ojciec ma Insignię w tym motorze, w samym silniku niewiele się dzieje, największy problem jeśli masz Astrę w tym motorze to będziesz miał ze skrzynią (wada fabryczna) i możesz mieć z zawieszeniem (bo chyba wszystkie 1.6T mają to #!$%@? pneumatyczne zawieszenie).
@Adams_GA Mam możliwość uniknięcia tego? Mam nastukane 200k ale nie wiem czy było coś robione ze skrzynia. Dzięki wielkie że zechciałeś odświeżyć temat.
@mkk141: raczej nie, chyba że profilaktycznie wszystkie łożyska wymienisz, ale generalnie nie wiem czy jest sens to robić bo koszt to pewnie z 2-3 koła. Jak jebnie to i tak tyle wydasz mniej więcej. Skrzynia + dwumasa, jak się zabezpieczysz i odłożysz sobie gdzieś 4 koła na wszelki wypadek to powinno być ok. Ewentualnie podjedź do ASO, może Ci skontrolują jej stan, bo to dla nich bardzo znany temat
@mkk141: problemów z tym nie ma, ale kiepski wybór pod gaz (popychacze szklankowe) - pali koło 9. Przyspieszenie z tego co ludzie mówią, to szału ze względu na masę nie robi, co do skrzyni m32, to niby ma po 2012 poprawione kanały olejowe przez co niby ta skrzynia ma się nie psuć i nie być problemów z łożyskami, ale średni czas awarii to podobno Ok. 80 tysięcy km. Awaryjność to jak