Wpis z mikrobloga

@miszczu90: Zgadza się. Tak jest, ale w przypadku kolejnych rekrutacji.

Od 25 maja, zgodnie z RODO, aplikowanie osoby na określone stanowisko sama w sobie stanowi zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Nie są już potrzebne klauzule zgody pod CV, gdyż zgoda będzie mogła być też wyrażona w formie „wyraźnego działania potwierdzającego” (art. 4 pkt 11 RODO).


Jeżeli jednak pracodawca będzie chciał zachować CV danej osoby do późniejszych rekrutacji na inne stanowiska, wówczas
@klocus:
przy niektórych zaburzeniach psychicznych, występuje takie charakterystyczne, bezpośrednie myślenie. Tutaj "januszex" szuka programisty PHP, to dostaje odpowiedź, zawierającą kontakt i "oświadczenie" o znajomości PHP. Druga opcja to bardzo niska pewność siebie/niskie poczucie wartości i podejście "na pewno mnie nie przyjmą, więc po co się starać". Trzecia opcja, trafił się zwykły kretyn ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@klocus: Mnie takie cv już nie śmieszą. Kiedyś byłem na takiej jednej rekrutacji "dla beki". Chłopak miał za sobą tylko pół roku studiów, a cv nawet nie spełniało wymagań (ubogi stos technologiczny).

Po spotkaniu okazało się że koleś był mega ogarnięty - tylko wymagał nieco poszerzenia wiedzy o frameworki.
Dostał swoją szansę... a teraz po kilku latach mogę potwierdzić że okazał się być wartościowym wzmocnieniem dla zespołu.