Wpis z mikrobloga

Mireczki, koleżanka z pracy przerysowała mi auto na parkingu. Jak myślicie ile orientacyjnie może kosztować likwidacja takiej szkody jak na zdjęciu? Zastanawiamy się czy lepiej zrobić to z prywatnych jej pieniędzy czy z ubezpieczyciela. BTW znacie jakiegoś lakiernika z Katowic, Gliwic albo kogoś kto mógłby to wycenić?

#motoryzacja #lakiernictwo #lakiernik #pytaniedoeksperta #mechanikasamochodowa #blacharstwo #katowice #slask
songozachar - Mireczki, koleżanka z pracy przerysowała mi auto na parkingu. Jak myśli...

źródło: comment_1582701253iWrYcPNuJ5dxVYdOsODxWL.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
@raceman: chciałem być człowiekiem i sprawdzić opcje przez ostateczną decyzją. Gdyby się okazało, że to koszt 100 zł i 20 min pracy to mniej problemów i załatwiania z naszej strony. Po komentarzach widzę, że lepiej będzie skorzystać z opcji ubezpieczenia.
  • Odpowiedz
@songozachar jak mój różowy wjechał w kobietę, która za lakierowanie drzwi w starym Seacie chciała 1500 zł (Seat z lat 90, takie drzwi w kolorze na allegro kosztowały chyba 100), to po roku jak zwykle wybrałem najtańsze OC i zapłaciłem mniej niż w roku poprzednim. Praktycznie nawet tego nie odczuje. Tylko OC, lakiernik albo weźmie kilka stów i będzie widać różnicę w odcieniu, albo powyżej kobla, co jej się nie opłaca, a
  • Odpowiedz
@songozachar: Identyczną szkodę tylko z bardziej wgniecionym błotnikiem w ASO wycenili na prawie 6 tysięcy zł. Tak czy siak różnica w zniżkach będzie minimalna bo urywa tylko 10%, a przynajmniej będziesz miał porządnie zrobione. Win = Win, ona zapłaci mało bo tą stówkę czy 2 na OC więcej. Polerka spoleruje lakier, ale masz głębsze rysy na zderzaku i wgniecenie błotnika - tego już nie wypolerujesz.
  • Odpowiedz
@DzonySiara po to masz oc,zeby w razie wypadku nie musiec placic za szkody
Moj znajomy mial w zeszlym roku szkode i wiesz co: za dwa auta zaplacil mniej niz rok wczesniej. Po jednej szkodzie.
Duze zwyzki daja direkty: link4,aviva,proama,generali.
Inna sprawa,ze nie musisz ubezpieczac sie cale zycie w jednej firmie.
A w biezacym roku to juz ma skladki na poziomie skladki minimalnej w granicy 350-400 zl

@Odczuwam_Dysonans racja

@kmt187 dokladnie
Tradycyjny bonus/malus
  • Odpowiedz
Polecą jej zniżki haha no 10% poleci tragedia.


@panstwotoja: Dużo ludzi nie ogarnia że to 10% nie jest do kwoty jaką się płaci tylko od podstawy tzn kwoty jaką byś płacił za oc bez zniżek.. Czyli jeżeli gościówa płaci przykładowo 800zł za OC.. to nie będzie miała OC droższego o 80zł tylko 220zł. I następnego nie zapłaci 880zł tylko 1020zł.
Dlatego warto sobie przeliczyć... ale w przypadku tych uszkodzeń to wyniesie
  • Odpowiedz
@songozachar: wyjdzie przynajmniej 500zl, bo to trzy elementy, w tym dwa małe.
Zniżek jej spadnie za 200zl pewnie wiec normalnie z oc ściągnijcie, a Ty oddaj to do ASO i Ci naprawia za 2k ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz