Wpis z mikrobloga

Mireczki, koleżanka z pracy przerysowała mi auto na parkingu. Jak myślicie ile orientacyjnie może kosztować likwidacja takiej szkody jak na zdjęciu? Zastanawiamy się czy lepiej zrobić to z prywatnych jej pieniędzy czy z ubezpieczyciela. BTW znacie jakiegoś lakiernika z Katowic, Gliwic albo kogoś kto mógłby to wycenić?

#motoryzacja #lakiernictwo #lakiernik #pytaniedoeksperta #mechanikasamochodowa #blacharstwo #katowice #slask
songozachar - Mireczki, koleżanka z pracy przerysowała mi auto na parkingu. Jak myśli...

źródło: comment_1582701253iWrYcPNuJ5dxVYdOsODxWL.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tatiagla: potwierdzam, w tamtym roku też wjechałem w Opla i faktycznie nie poleciały mi zniżki i zapłaciłem mniej (z tego co wiem w PZU jest dozwolona jedna stłuczka bez utraty znizek)
  • Odpowiedz
  • 0
@Tatiagla

Jak wjechalem babce w tylek bo sie zagapilem, to rok pozniej placilem mniej niz w roku, kiedy mialem zdarzenie.


True, same here. W 2018 przytarlem sąsiadce ałdi (ja mialem lekką rysę, ona nie miała pół zderzaka xD) zastanawiałem się chwile czy oddać jej kasę za naprawę (wyszło ok 1k pln) czy lecieć z OC. Wybrałem OC. Rok później przy przedłużaniu OC wyliczyli mi, już razem z tą szkodą, 80 PLN
  • Odpowiedz
@songozachar uuuu pech bo aż 2 elementy do wyceny, z czego jeden metalowy i może korodowac więc to trzeba robic.
Sam zderzak można olac.
Nadkole i błotnik osobno po kilka stów lakiernik policzy.
Ja takich pierdół nie robię na plastikowych elementach.
Sprzedaje auto tak jak jest.
Przynajmniej nikt mi nie biega z czujnikiem lakieru i nie marudzi że był
  • Odpowiedz
@songozachar: Ja mialem wgnieciony lewy bok to ubezpieczyciel wycenil mi na 800zl a serwis wycenil razem z autem zastępczym okolo 4 tys ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
tak, lepiej płacić dodatkowo hajs niż korzystać z ubezpieczenia które po to jest! Co wy ludzie macie w głowach...


@xionze: to powyżej można profesjonalnie naprawić za 500zł a zwyżka na OC może być znaczna i to na lata.
  • Odpowiedz
@sroka22: xDDDDDD Ja jebe, likwidacja tego w dobrym warsztacie blacharskim kosztuje z 600-900zł (przynajmniej 2 elementy), zniżki jakie polecą to z 300-400zł/rok jeżeli ma >26 lat. Dobre brednie, że ubezpieczenie wzrośnie o tysiaka.
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: dokładnie wcierka w drzwi w A6C6 i po samych zdjęciach (bez rzeczowznawcy) z AC wypłacili 4k. Po to się ma ubezpieczenie, żeby w takich sytuacjach się nie spina. AC skoczyło o 550zł / rok - dalej 2,5k do przodu po naprawie
  • Odpowiedz
@songozachar w ogóle nic z tym nie rób, co taka mała ryska przeszkadza - będzie ich tylko coraz więcej, bo ktoś pod sklepem zrobi obcierke a ktoś gdzieś i nie zawsze uda się ustalić sprawcę - po drugie w niczym to nie przeszkadza (samochód służy do jeżdżenia)
  • Odpowiedz
@ethics: kolejny przedstawiciel instytutu danych wyciagniętych z kapelusza. Wiesz po co jest to oc? Właśnie po to. Już mi sie nie chce tłumaczyć jeszcze raz, daremny trud. Dogadywacze, #!$%@?
  • Odpowiedz
@songozachar: daj spokój, nie zawracaj jej i sobie głowy taką pierdołą. Poczciwa skodzina dostałą jakąś rysę i będziesz gówno aferę robił jakby Ci ferrari skasowała. Szkoda się bawić w ubezpiecznia.

Wytrzyj to, wypoleruj i będzie git. Samochód to tylko kupa stali i gumy a ludzie się srają jakby komuś w rodzinie się krzywda stałą.
  • Odpowiedz
@ethics: Nastepną razą będziesz uważał. Wypadek a kolizja to dwie różne rzeczy.
@chudyz182: co ty chcesz gołą blache polerować? Wgniecenie i podkład zdarty xD Nie można odpuszczać bo jak nie zapłaci to sie nie nauczy
  • Odpowiedz