Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #audi #bmw #a6c6 #a4b7 #a4b8 #samochody

Cześć motomirki,

Zaczynam się rozglądać za nowym autem i muszę Was podpytać o pomoc, ew. porady zakupowe
@SpalaczBenzyny już mi nieco rozjaśnił na pw. - dzięki raz jeszcze. Ale warto zawsze skorzystać z większej ilości opinii.

Generalnie budżet jaki planuję przeznaczyć to 20 - 35k, a modele które mnie najbardziej interesują to
- Audi A4 B8,
- Audi A6 C6,
- Audi A4 B7
- BMW e90
- BMW e60
wszystkie modele w sedanie

Pierwsze dwa czyli b8 i c6 są dla mnie najpiękniejsze ale boję się że to zbyt mały budżet, aby dostać sprawne autko, które posłuży mi kilka lat - bo na tym mi zależy. Chcę nim pojeździć przynajmniej 4 lata, chyba że zmieni się moja sytuacja finansowa i będę sobie mógł kupić coś jeszcze lepszego. Być może najbezpieczniejszą opcją byłoby kupienie dobrej, sprawdzonej A4 B7 z LPG, jednak jest to starsza generacja i nie robi już w środku takiego wielkiego wrażenia. Podoba mi się też BMW e390, jednak dużo mniej, choć stylistyka jest zbliżona.

Chciałbym żeby autko nie było mega drogie w utrzymaniu, i żeby było mnie stać nim jeździć, stąd zarówno b7 jak i c6 fajnie byłoby mieć z gazem, lub małym dieslem. Głównie jeździłbym raczej po mieście, dłuższe trasy w weekendy.
Dodam że chciałbym coś zwinnego i szybkiego kiedy trzeba.
  • 21
@kipowrot Mógłbyś podać jakieś argumenty stojące za Twoim komentarzem? Czemu BMW odpada? Wiem że B8 już bez gazu ze z względu na bezpośrednie wtryski paliwa.
@addsn: kup e60 za 20koła i dołącz do elitarnej grupy "paaanie te byymki to sie sypio jal domki w Czeczenii"


@michgur: pisał, że ma 20-35 tys zł, E60 za okolice 20 koła może być sprawne i w dobrym stanie, te auta mają po 15 lat to ile mają kosztować niby, jak coraz mniej chętnych na nie.

Jak ktoś nie jest fetyszystą i nie potrzebuje oryginalnego lakieru na całym aucie, mega
Fajne polifty 530d/530xd w dooobrej kondycji znajomi sprzedawali ledwo po 30-35 tys zł po kwartale wiszenia na otomoto.


@KeepCalm: Myślałem, że takie konfiguracje schodzą na pniu, a potencjalni nabywcy biorą bo szybkie i fajne oraz nie myślą czy może być drogie w utrzymaniu.
@poczekaj: no ja czasami też się dziwie, bo e60, a zwłaszcza e61 to dobre auta, ale opinie mają średnią, troche słusznie, troche nie.
Wydaje mi się, że M-Pakiety schodzą o wiele sprawniej, większy popyt jest też na E60 zamiast E61, jak coś jest bez m-paka to wisi dłużej.
Swoją, dobrze wyposażoną 3-litrową benzynę w mpakiecie w zasadzie mogłem sprzedać 2-3 razy bez szukania kupca.

W przypadku E60 raczej każdy wie, że
@kipowrot Obecnie posiadam Vectra C 1.6 16v z LPG. Mocy mało i wygląd też już mi się przejadł, jeżdżenie tym oplem nie sprawia mi już przyjemności.

@taknietakznowuzajete niezbyt do mnie przemawia jego wnętrze.

@KeepCalm Te 530d bardzo ładne, też mi się podobają jednak nic o nich nie wiem.
@KeepCalm Te 530d bardzo ładne, też mi się podobają jednak nic o nich nie wiem.


@addsn: ludzie mają różne podejścia do samochodów i to jak szczęśliwy będziesz z 15-letnim premium w dieslu i czy zbankrutujesz przy tym zależy od nastawienia

a) Nie przeszkadza Ci, że coś się tłucze, jak jakiś przycisk na desce nie działa, aż że check świeci i naprawiasz auto tylko jak się rozkraczy - jest tanio.
b) Milion
@KeepCalm No właśnie taka pośrednia opcja jest dla mnie do zaakceptowania, nie muszę robić wszystkiego od razu, naprawy od czasu do czasu są dla mnie okej ale bez przesady. Głównie chodzi o to czy trafić taki model średni/dobry to jak trafić w totka z takim budżetem, czy jednak jest to możliwe i po prostu wystarczy szukać.
@addsn: Za rok mogę Ci sprzedać A4 b7 3.0 tdi. W zeszłym roku zrobiłem hamulce przednie i całe zawieszenie. 25k. Jak chcesz mieć spokój to za 10k wymienisz rozrząd i wtryski i spokojnie kilka lat pojeździsz oraz zmieścisz się w budżecie 35k. Tylko niestety musiałbyś trochę poczekać.

Ogólnie za 30k powinieneś np móc trafić coś fajnego moim zdaniem. 2 lata temu oglądałem A6 C6 z pełną udokumentowaną historią od gościa który