Wpis z mikrobloga

Dzisiejszym obiektem będzie Samsung Avila. Gdy spojrzymy na niego, to ciężko stwierdzić, że telefon może być przestarzały - w końcu mamy całkiem duży ekran, łączność z internetem, aparat, muzykę. Jednak gdy tylko zagłębimy się w jego „możliwości”, to odkryjemy, jego funkcjonalność przez 10 lat zdecydowanie się zmniejszyła.

Jest to pierwszy wpis z serii #retrochallenge, miałem wiele pomysłów na niego, lecz finalnie zabrałem „coś” z każdego pomysłu. Krytyka i sugestie bardzo mile widziane. Na następny wpis postaram się skorzystać z innej formy. Tymczasem zapraszam do wpisu:

Link do wpisu: https://pokazywarka.pl/retrochallenge-avilla/
(użyłem pokazywarki aby móc umieszczać zdjęcia w tekście)

#retrochallenge #retro #telefony #retrocomputing #gimbynieznajo #nostalgia
Pobierz programistaNie15k - Dzisiejszym obiektem będzie Samsung Avila. Gdy spojrzymy na niego...
źródło: comment_1582563865eQbI3ZOZ48XIKogh1c3zBM.jpg
  • 88
@programistaNie15k: O Opie złoty, jak ja nienawidziłem tego telefonu.


@Saute: Jak mnie ten telefon #!$%@?ł... Miałem go dość długo, bo nic mnie nie kosztował (nagroda), ale tak skutecznie mnie zniechęciłdo dotykowców, że moim głównym bardzo długo była Nokia e61i, bo nie wyobrażałem sobie męczyć się na dotykowcu.
On sprzętowo nie był zły, tylko cały efekt psuł dotyk. Już nie pamiętam jaki typ (ten "gorszy" niż obecnie, pojemnościowy?), nie dało się
@Saute: Ja mialem 5800 xpressmusic i nienawidziłem tego symbianowego guwna. Słuchawki wypinały się z niej jak złe, a akurat ten model nie miał takiego ficzera jak wyłączanie muzyki gdy słuchawki zostaną wypięte. Ile razy się wstydu w autobusie najadłem, to moje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to były jedne z pierwszych tanich telefonów, każdy kto ich używał mówił później, że nigdy więcej nie kupi dotykowego telefonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@elemenTH: Coś w tym było. Ja osobiście żadnego z tego modelu jako osobistego nie miałem - ale za to mieli znajomi czy siostra i się zniechęciłem bardzo do dotykówek.

Potem po Nokii 5530 przesiadłem się na Samsunga Galaxy Trend Plus - o kyrie