Wpis z mikrobloga

Dzisiejszym obiektem będzie Samsung Avila. Gdy spojrzymy na niego, to ciężko stwierdzić, że telefon może być przestarzały - w końcu mamy całkiem duży ekran, łączność z internetem, aparat, muzykę. Jednak gdy tylko zagłębimy się w jego „możliwości”, to odkryjemy, jego funkcjonalność przez 10 lat zdecydowanie się zmniejszyła.

Jest to pierwszy wpis z serii #retrochallenge, miałem wiele pomysłów na niego, lecz finalnie zabrałem „coś” z każdego pomysłu. Krytyka i sugestie bardzo mile widziane. Na następny wpis postaram się skorzystać z innej formy. Tymczasem zapraszam do wpisu:

Link do wpisu: https://pokazywarka.pl/retrochallenge-avilla/
(użyłem pokazywarki aby móc umieszczać zdjęcia w tekście)

#retrochallenge #retro #telefony #retrocomputing #gimbynieznajo #nostalgia
Pobierz
źródło: comment_1582563865eQbI3ZOZ48XIKogh1c3zBM.jpg
  • 88
@Saute: Osobiście LG Cookie bardziej mnie #!$%@?ł :D Może za jakiś czas jego też zrecenzujemy.
@L3gion: Ja mam wrażenie, że LG wydaje raz dobry, raz zły smartfon. Tak naprzemiennie. Na przykład - kupiłem na premierę G3 i klatkowały się w nim animacje, bo ktoś wsadził za słaby cpu do ekranu 1440p.
@mariuszMAXpalonko: O ile dobrze pamiętam to w Corby dotyk był już pojemnościowy, co zdecydowanie poprawiało feeling korzystania z
Aż się łezka w oku kręci, gdy sobie przypomnę, jak z czterech trupów zrobiłem jeden sprawny. Jeden miał dobrą obudowę, drugi płytę, trzeci ekran, a z czwartego wziąłem baterię i klapkę. Jako słuchawka był okej. Jako smartphone, cóż - podobnie jak LG KP501. Taki sobie.
@programistaNie15k: Mój pierwszy dotykowy telefon! Oraz pierwszy telefon kupiony za swoje, odłożone pieniądze w 2011 roku. Wtedy to był mega szpan, większość miała Nokie oraz SE, tylko jeden gość z całej klasy miał Avilę.
Tak się zajarałem że nabyłem również swój egzemplarz. Bardzo miło wspominam ten telefon, zwłaszcza że miałem wersję z GPS. Wbrew temu co piszą inni, u mnie ekran dotykowy działał bez żadnego problemu, interfejs był bardzo przejrzysty (niesamowicie