Wpis z mikrobloga

Dzisiejszym obiektem będzie Samsung Avila. Gdy spojrzymy na niego, to ciężko stwierdzić, że telefon może być przestarzały - w końcu mamy całkiem duży ekran, łączność z internetem, aparat, muzykę. Jednak gdy tylko zagłębimy się w jego „możliwości”, to odkryjemy, jego funkcjonalność przez 10 lat zdecydowanie się zmniejszyła.

Jest to pierwszy wpis z serii #retrochallenge, miałem wiele pomysłów na niego, lecz finalnie zabrałem „coś” z każdego pomysłu. Krytyka i sugestie bardzo mile widziane. Na następny wpis postaram się skorzystać z innej formy. Tymczasem zapraszam do wpisu:

Link do wpisu: https://pokazywarka.pl/retrochallenge-avilla/
(użyłem pokazywarki aby móc umieszczać zdjęcia w tekście)

#retrochallenge #retro #telefony #retrocomputing #gimbynieznajo #nostalgia
Pobierz programistaNie15k - Dzisiejszym obiektem będzie Samsung Avila. Gdy spojrzymy na niego...
źródło: comment_1582563865eQbI3ZOZ48XIKogh1c3zBM.jpg
  • 88
@L3gion: LG G5, to było największe gówno jakie miałem, Padł mi GPS (Co się okazało norma w tych telefonach) Złącze w tym module dwa razy wyrwane (moduł 250zł), Modułów było tyle co pies na płakał chyba 2? 3?

No i jak mogli zrobić TOP telefon z LCD a nie Amoledy xDDDDD

Faktycznie V10 i V20 to były bardzo dobre telefony
Modułów było tyle co pies na płakał chyba 2? 3?


@Ciemnogrod: No cóż, ale spróbowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i jak mogli zrobić TOP telefon z LCD a nie Amoledy xDDDDD

Przecież teraz też masz top telefony LCD, Amoled to nie jest jakieś 100% pozytyw / 0 wad.
@programistaNie15k: O Opie złoty, jak ja nienawidziłem tego telefonu.


Chyba na równi z LG Cookie.

Akat miałem jednocześnie Aville i Cookie i LG w tym porównaniu wychodził zdecydowanie na plus - bardziej responsywny ekran i płynność działania przy podobnych parametrach. Na KP500 miałem zainstalowane gry (m.in. DOOM RPG - pamięta to ktoś? (ʘʘ)), Operę Mini i e-booki przerobione Shellem na .jar. Przy próbie zainstalowania podobnego zestawu na