Wpis z mikrobloga

W najnowszym odcinku "Gram w Google Maps" na kanale #motyliglobus zapraszam w podroż wzdłuż granicy polsko-czeskiej. Zachęcam do wsparcia wykopu https://www.wykop.pl/link/5348527/ciekawostki-na-granicy-polsko-czeskiej-gra-w-google-maps-odc-3/

A póki co jedna z ciekawostek upolowanych w czasie podróży. O jednej z najmniej znanych wymian terenowych w Polsce. Pod koniec lat 50-tych doszło do niej na trasie tzw. Kolei Izerskiej. Czechosłowacja otrzymała jedną wioskę (Tkacze) oraz stację kolejową "Harrachov" (tak, ten od skoków u mamuciej) i tunel kolejowy aż do doliny Izery, gdzie była starsza granica a my otrzymaliśmy południowe stoki góry Kocierz, dolinę potoku Melnice i całość Przełęczy Szklarskiej, dzięki czemu cała Polana Jakuszycka i jej otoczenie (dziś ośrodek sportów zimowych) przeszła pod nasze panowane. Ogólnie wszyscy zadowoleni.

Zapraszam do śledzenia autorskiego tagu#motyliglobus wszystkich miłośników #mapy i #geografia
Pannoramix - W najnowszym odcinku "Gram w Google Maps" na kanale #motyliglobus zapras...

źródło: comment_15824768013QfR3A7KSemdOx1oIKLGks.jpg

Pobierz
  • 8
@Pannoramix: Chyba powinieneś ogarnąć dodawanie napisów do filmu jako erraty, bo w trakcie tego odcinka padła informacja o węglu kamiennym w Bogatyni oraz Japończykach, co wykupili Olzę.

Jakby mnie ktoś pytał, to bym wolał, żebyś przygotował się ciut bardziej do odcinka. Choć oczywiście luźniejsza forma nie jest zła. Ale samo "skakanie po mapie" (oczywiście przesadzam, bo masz wiedzę i ją przekazujesz, ale np. wkradają się błędy a "ciekawostki" np. o lawinie
@Cyfranek: padlo raz slowo kamienny a dwa brunatny. To był czeski błąd. Mondelez mialem na mysli obecnego właściciela. Wiem że po drodze był Kraft. Niestety taki bedzie urok tej serii. Jak gra to gra. Nie moge sie przygotowywać szczegółowo do tych zabaw, bo za bardzo sie upodobni ta seria do właściwych poprawnych odcinków. Użyje instytucje erraty. Ale mam nadzieje ze nigdy nie pomyle sie jakos kardynalnie ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pannoramix: siema Mirek. Mam pytanie w internecie nie mogę znaleźć a widzę że Google masz w małym palcu. Chcialbym sobie na przykład gdzieś w weekend pójść. Jak mam ustawić w Google Maps żeby na mapie w promieniu 20 km pokazywało wszystkiego eventy w okolicy. Nie ogarniam tych filtrów. Chodzi mi od dyskotek po jakieś spotkania autorskie czy wydarzenia sportowe? Na żywo i za parę dni.