Wpis z mikrobloga

Ujawnijmy rąbka tajemnicy dotyczącej symulacji korkociągu

Wstępna analiza wyników symulacji jednej części wchodzącej w skład pełnej analizy zespołu korkociągu i porównanie z wynikami obliczonymi w sposób analityczny dla wybranej konfiguracji warunków brzegowych i przyjętego rozmiaru siatki, dla uzyskania względnie krótkiego czasu symulacji.
Pierwsza wersja obliczeń analitycznych dla ząbka przedstawia sytuację w przypadku uzyskania najkrótszego ramienia oraz siły wynikającej z przyjętego momentu, zaś druga wersja obliczeń przyjmuje do obliczeń długość ramienia wynikającego z uśrednienia powierzchni styku w kontakcie ząbka rączki z listwą korkociągu. Otrzymane wyniki stanowią wartości wyjściowe dla kolejnych analiz i uzyskanych wyników, które zostaną przedstawione w odrębnym materiale.
W przypadku niejasności lub wątpliwości napotkanych w przygotowanym materiale - postaram się je wyprowadzić w kolejnym odcinku.

Zapraszam: [[#101] Symulacja MES rączki korkociągu w SolidWorks Simulation - analiza wytrzymałościowa](https://youtu.be/F_whV3VAvsI)

#inzynierprogramista #ciekawostki #inzynieria #technologia #cad #solidworks #gruparatowaniapoziomu #studbaza #studia #pracbaza #mes
Pobierz
źródło: comment_158232093825y08WbPOx1nR371lG8bTN.jpg
  • 3
a robiłeś kiedyś lub planujesz coś z flow simulation? Ja bym chętnie obejrzał i zgłębił temat


@raFFcio: Robiłem bardzo specyficzny temat dynamiki płynów w Ansys Fluent lat temu kilka, przy czym posiadałem wsparcie bardziej doświadczonej osoby, był to jednorazowy epizod wykorzystujący model Spalart Allmaras i aktualnie mechaniką płynów / przepływami nie zajmuję się w ogóle. Z tego tytułu nie chcę poruszać tematów mechaniki płynów z racji tego, że przygotowując taką symulację