Wpis z mikrobloga

@winsxspl: nie no chodzi mi już bardziej o jakieś prawo itp, filologie filozofię i wszelkie -ogie mi się kojarzą z bezrobociem xd chce się wyrwać z mojej wiochy i musiałabym pracować i się uczyc naraz stad mysle o zaocznych
@paulina1551: studiuje dwa kierunki dziennie, jeden kończe w czerwcu i gdybym miała podjąć jeszcze raz decyzję to na pewno poszłabym na zaoczne o ile w ogóle poszłabym na studia. Szkoda czasu, nerwów i pieniędzy na dzienne studiowanie imo
@paulina1551: jakiś konkretny kierunek? Na pewno będziesz musiała mieć dużo samozaparcia i liczyć się z mniejszą ilością wolnego czasu. Na zaocznych masz w jakimś stopniu okrojony materiał w stosunku do dziennych, a co do poziomu i trudności w zdawaniu to bardzo zależy od konkretnego wydziału. Jak będziesz chciała to na pewno dużo będziesz w stanie się nauczyć będąc na zaocznych, możesz być i na dziennych i się na farcie prześliznąć i
@paulina1551: Akurat jeśli chodzi o Politechnikę to lepiej iść na dzienne. Byłam na dziennych, teraz zaoczne. Mam wrażenie ze na zaocznych wymagają od nas więcej. Materiał jest identyczny, a czasu ponad 2x mniej... Z tego co wiem od znajomych, ktorzy studiowali zaocznie na uniwerkach (różne kierunki, od -ogie po zarządzanie, biznes, itp) to u nic był wszystkich lajt, wykładowcy się nie przemęczali, nikt nie miał problemów xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paulina1551: nie rozumiem sensu dyskusji, skoro nikt nawet nie twierdzi że to szit. Ogólnie w Polsce studia to gówno, a to czy dzienne czy zaoczne to tylko kwestia organizacji zajęć.
@paulina1551: studia to przede wszystkim papierek i nie ważne czy go osiągniesz w sposób dzienny czy zaoczny

imho pod kątem zawodowym zdecydowanie lepiej pracować i studiować zaocznie bo kończysz studia już z jakimś doświadczeniem zamiast skończyć jako magister którego nikt nie chce bo jeszcze nigdzie nie pracował xD

no i to też zależy czy ktoś ci funduje życie czy nie, nie da się studiować dziennie w obcym mieście na wynajmie i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paulina1551: Wg mnie jedyne studia stcj9narne które przygotują Cię do zawodu to medycyna lub seminarium. Na wszystkie inne kierunki idź na zaoczne i od razu łap robotę w tej branży nawet najbardziej gownianą. Będziesz mieć przewagę na rynku o 3-5 lat doświadczenia.