Wpis z mikrobloga

@Magadanka:

kocham za to język polski ʕʔ zresztą, uwielbiam też to, jak różne języki świata są różnorodne :) nie ma nudy!


Właśnie to tylko przeszkadza. Juz dawno wszyscy powinni przerzucić się na wspólny język, ale zaraz ameby by się zesrały, że tozsamosc narodowa i tradycja xD Jak nie masz czym się wyroznic sposrod miliardow ludzi, to chociaż jestes dumny z tego, ze mowisz innym jezykiem niz reszta
@kezioezio: to, że to przeszkadza to wiem :) mimo wszystko robi na mnie ogromne wrażenie fakt, w jaki sposób wykształciły się języki, ich brzmienie, struktura itp i to, jak się zmieniają :) duża część naszej (światowej) historii. Czy to duma, że jestem Polką? w moim przypadku raczej nie, raczej duma i ciekawość, jak człowiek wykształcił swoją mowę :)
ale też rozumiem Twój punkt widzenia :)
@kasztanowcowiaczek: a i tak btw mem zrobiony po angielsku, ktory ma fonetyke bez zasad to troche slaby zart skoro ma wysmiac polski bo jest tam kilka dwuznakow, ktore brzmia inaczej. W polskim masz przynajmniej jakies zasady, a w angielskim jest wszystko tak malo sprecyzowane? Fonetyka? Ja #!$%@?, jak to mozliwe ze:
-though
-through
-bough
-rough
koncza sie tak samo, a zaden sie z zadnym nie rymuje?