Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#korposwiat #wojskopolskie #pracbaza #studbaza
#krakow #katowice #poznan #wroclaw #studia #praca #rozwoj #pytanie #emigracja #niemcy #berlin

O mnie:

25 lat skończone niedawno

średnie techniczne

brak umiejętności i wiedzy w IT, finansach

angielski B2/C1

niemiecki A2

francuski A1 - dopiero zaczynam


1. Obecna sytuacja:

Służba w Wojsku

kierowca B i C

25 lat do emerytury

goła pensja z zerowym PITem 3700zł + 800zł dodatek mieszkaniowy = 4500zł netto na rękę

przychodząc na jednostke w poniedziałek nie wiem czy skończe normalnie o 15:30 czy będę miał weekend, bo bardzo zmienna sytuacja = sporo wyjazdów

poza wyjazdami wychodzi ok 5-6 poligonów/rocznie

Sumarycznie nie ma mnie ok 3 msc rocznie w domu

2. Hipotetyczna, planowana zmiana:

podjęcie studiów zaocznych na jednym z UE - kraków, katowice, poznań, wrocław

po przerwanych studiach na WSB na I roku przez służbę.
- jestem skłonny przeprowadzić się i studiować gdzie dostanę(Wro,Krk,Kato,Poznań)jakieś entry stanowisko w korpo typu Capgemini, aby zbierać już expa w korpo

praca w BPO/SSC na początek jako junior accountant/junior analyst, a późniejsze starania się w korpo typu PwC, EY, a w następnie po X latach emigracja do Berlina do w/w firm lub innych tego typu, aczkolwiek przeglądałem PwC w Berlinie i mało (o ile w ogóle) jest stanowisk accountant.

Dalszy rozwój języków obcych. Angielski ba mocne C1 i niemiecki B2/C1 a francuski przy okazji B2


1. Czy zaryzykowałbyś obecną sytuacją pracę i „karierę” w korpo w takim wieku jak ja - 25?

2. Czy w/w plan jest możliwy do zrealizowania, i taki rozwój kariery w korpo dla normika jest osiągalny?
- Dodam że startowałem na praktyki audytu do KPMG, ale z testu wyszło, że test numeryczny robie poniżej średniej, więc pytanie

Jestem debilem czy kwestia wprawy?


3. Czy zaczynając w tym wieku 25 jest w ogóle sens i warto? Czy to za późno na takie zmiany?

4. Czy nauka języków obcych i praca w księgowości ma sens? Dochodzą głosy, że w przeciągu 20 lat nauka języków będzie nieoplacalna, bo zostaną stworzone aplikacje i translatory w czasie rzeczywistym, a księgowość przejdzie do lamusa i wszystko zostanie zautomatyzowane.

Jak to widzicie Mirki i Mirabelki?



Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 16
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania
1. Tak, ja się przebranzowilem na 27lvl
2. #!$%@? wie, tu jest za dużo zmiennych których się nie da przewidzieć. Równie dobrze możesz wylądować w projekcie gdzie przez 2 lata zrobisz całe nic rozwojowego, albo do takiego gdzie po pół roku będziesz pierwszy do lizania dupy pana menago ;)
3. Tak
4. Tak/Tak
  • Odpowiedz