Wpis z mikrobloga

@card_man: ze wszystkimi wymaganiami z tego posta się zgadzam. Co do pracy mam odmienne doświadczenia. Więcej zleceń niż doba ma godzin, stawki co najmniej porównywalne z innymi gałęziami programowania. Słowo klucz - freelance i praca dla klientów z zagranicy bezpośrednio.
  • Odpowiedz
@keton22:

Więcej zleceń niż doba ma godzin


chyba nie załapałem o co chodzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

stawki co najmniej porównywalne z innymi gałęziami programowania. Słowo klucz - freelance i praca dla klientów z zagranicy bezpośrednio.


No na takie coś to już trzeba być ogarniętym gościem. Ale wydaje mi się że w korpo, a już tym bardziej w małych firmach (których ostatnio dużo się natworzyło) stawki jednak
  • Odpowiedz
@card_man: ogólnie to jest prawda, ale jeśli ktoś lubi embed to takie rzeczy jak praca z oscyloskopem nie będą wcale minusem a mogą być plusem. To jest pisane tak trochę z punktu widzenia klepacza apek który nie miał styczności ze sprzętem. Ja embeda nie zostawię bo go lubię. Ofert jest mniej niż np. w Javie, ale co z tego jeśli praktycznie co drugi dzień ktoś się odzywa na LinkedIn z ofertą?
  • Odpowiedz
@zarowka12: No tak, tylko głównie chodzi o to że embedded to rozległa dziedzina, trzeba wiele rzeczy ogarniać i praca bywa czasami upierdliwa, a zarobki są (ponoć) niższe niż w innych dziedzinach.
  • Odpowiedz
@card_man: pojęcie embedded jest owszem rozległe, od prostych układów z ATmegą po komputerki z Linuksem. Ale w mało której firmie będziesz mieć taki przekrój. Możesz sobie wybrać w czym chcesz się specjalizować.
Ale nie bardzo rozumiem o co właściwie pytasz. Jeśli Twoim celem jest szybkie dojście do dobrej kasy, to weź coś popularnego. Jeśli natomiast interesują Cię rzeczy niskopoziomowe, to embedded nie będzie wcale takie złe. Statystycznie zarobki mogą być niższe
  • Odpowiedz
chyba nie załapałem o co chodzi


@card_man: o to że nie mam problemu ze znajdowaniem projektów a wręcz regularnie muszę odmawiać ludziom.

jest problem sprzętu, trudno pracować zdalnie

pracuję 100% zdalnie od początku. Fakt że mam trochę sprzętu ale to się samo nazbierało. Na początek wystarczy multimetr i klon Saleae z ali. Nawet oscyloskop to bardziej moja fanaberia i jest użyteczny kilka razy do roku. Prędzej inwestowałbym w narzędzia do danej
  • Odpowiedz
@keton22: dzięki za odpowiedź, dużo obszerniejszą niż się spodziewałem. Co do sprzętu to nie chodziło o warsztat, tylko o sytuację gdy Twoja płytka działa a identyczna u klienta nie.
  • Odpowiedz
Twoja płytka działa a identyczna u klienta nie


@zarowka12: na to jest proste rozwiązanie - masz u siebie kopię 1:1 danego urządzenia i usiłujesz odtworzyć tą samą sytuację. Teraz właśnie mam projekt w którym moja robota działa dobrze a problem jest ze środowiskiem klienta. Zrobiłem testy na swojej kopii - brak problemu, zrobiłem zdalnie testy w środowisku klienta i wyszło że ma w sieci firewall blokujący przepływ danych i nawet o
  • Odpowiedz
  • 1
@card_man trudne, a na dodatek jak nie robisz zleceń to niezbyt płatne bo firm na rynku mało. Jak ci na.kasie zależy to idź w jak najbardziej uniwersalną technologię typu Java
  • Odpowiedz
@card_man: embedded z doswiadczenia jest gorzej platne niz webdev albo systemy korporacyjne (Java/C#), zrodlo: 4 lata dosw here, koledzy z innych dzialek zarabiaja wiele wiecej.
Ponadto masz malo alternatywnych miejsc pracy.
  • Odpowiedz
Wcześniej pracowałeś w jakichś korpo czy januszexach?


@card_man: miałem 2 startupy jeżeli to się liczy.

czyli dostarczasz klientowi gotowe urządzenie


@zarowka12: dostarczam klientowi gotowe rozwiązanie pod jego potrzeby. Czy jest to urządzenie czy coś więcej to różnie bywa.

Czy Ty nie byłeś przypadkiem biologiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

molekularnym do tego :) Ale wyszło jak wyszło.
  • Odpowiedz
Próbowałem różnych rzeczy ale dotychczas gros pracy przyszło przez Upworka.


@keton22: jaka jest Twoja opinia na jego temat? Z tego co czytałem, konkurujesz z Hindusami, którzy mają dumpingowe stawki i trudno dostać zlecenie. Sam Upwork przy tym nie pomaga, bo może zbanować osobę, która ma dużo odrzuceń. Z kolei po stronie zleceniodawców jest pełno januszy, którzy chcą żeby im napisać drugiego FB za $500. Jakie są Twoje wrażenia? Może w embedzie
  • Odpowiedz
konkurujesz z Hindusami


@zarowka12: prawda, dlatego szukasz klienta który już wie co to są Hindusi

jest pełno januszy

Upwork nauczył mnie że januszyzm jest uniwersalną wartością niezależnie od kraju i kultury. Trzeba przecierpieć i zawsze starać się dostać więcej ofert niż wydaje ci się dasz radę zrobić. W ten sposób jak po tygodniu rozmów cebula wypłynie na wierzch mówisz takiemu spadaj bez żalu.

może zbanować osobę, która ma dużo odrzuceń

tego
  • Odpowiedz