Wpis z mikrobloga

Piątkowy update #thelongdarkkroniki ʕʔ

O co chodzi? Opisuję swoją przygodę z #thelongdark, a Mirki typują, którego dnia zginę (mechanika permadeath: ginę, to tracę zapis).
Osoba, która zgadanie dzień śmierci wygra nagrodę. Więcej szczegółów w tym wpisie.

1 strzał, 2 upolowane zwierzęta

Dzisiaj postanowiłem wybrać się na wieżę obserwacyjną, którą widziałem wiele razy w oddali.
Wybrałem się wcześnie rano. Pojawiła się mgła, ale aktualnie się nią nie przejmowałem. Podczas podróży słyszałem parę razy wycie wilków. Na szczęście wilki nigdy nie wyły z miejsca, do którego się wybierałem.

W leśnej wieży obserwacyjnej znalazłem parę nieistotnych drobiazgów... oraz dodatkową amunicję do karabinu :D yeah.

Zdrzemnąłem się chwilę w wieży obserwacyjnej, by przeczekać coraz gęstszą mgłę. Podczas drogi powrotnej powrotnej mgła zniknęła. Widoczność poprawiła się w dobrym momencie, bo podczas beztroskiego spaceru prawie wpadłbym na grupę wilków.

Byłem już blisko mojej chatki z kanadyjską flagą, gdy zauważyłem, że za rogiem wilk zabija właśnie jelenia. Super! Sprint do chatki po karabin myśliwski (miałem ze sobą tylko naboje - karabin jest ciężki i często nie zabieram go ze sobą, gdy chcę przeszukać nowe miejsce). Załadowałem naboje i wychodzę.

Podchodzę do wilka. Ten podnosi głowę i warczy. Na szczęście stoi nieruchomy przy swojej zdobyczy. Łatwy cel.
Celuję. Oddaję jeden strzał. Wilk zapiszczał i padł obok jelenia. Dwie zwierzyny moje. Dwie nowe skóry, trochę wnętrzności (do craftingu) i ponad 10 kg mięsa. Pięknie :D

Zebrałem mięso, skóry, wnętrzności zwierząt i chciałem wrócić do chatki. Znajdowała się paręset metrów od mojej zdobyczy, więc nie powinien to być problem. Nieoczekiwanie wyskoczył na mnie wilk :D miałem ze sobą ponad 10 kg mięsa, 2 świeże skóry i masę wnętrzności, więc łatwo mnie było wyczuć. Nic dziwnego, że był taki agresywny.

Wyciągnąłem flarę, by móc awaryjnie ją odpalić. Starałem się nie odwracać plecami do wilka (wtedy najprawdopodobniej zaatakuje) i powoli udało wycofać się do chatki.

Jest dobrze. Mam sporo amunicji, zapas mięsa, przyzwoite ubranie... wygląda na to, że przetrwam dłużej niż początkowo zakładałem.

Zapraszam do śledzenia lub czarnolistowania: #thelongdarkkroniki

Aktualnie udało mi się przetrwa 6 dni, 1 godzinę i 3 minuty.

#gry
JavaDevMatt - Piątkowy update #thelongdarkkroniki ʕ•ᴥ•ʔ

O co chodzi? Opisuję swoją...

źródło: comment_1581079451sGubP9UAp36eHucaaC1Wr0.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach