Wpis z mikrobloga

wiem o tym niestety, firma ciągnie sporo kredytów, płynność już w zeszłym roku była na granicy, sytuacja z dzisiaj póki co wydarzyła się pierwszy raz


@Satanistic: z twojego opisu wynika, że o ile wydarzyła się po raz pierwszy to prawdopodobnie nie po raz ostatni. Poważnie przemyślał bym swoją przyszłość w takiej firmie. BTW jaka branża?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@Satanistic: I cyk wypowiedzenie w trybie natychmiastowym i Janusz musi zapłacić Ci za okres wypowiedzenia. Na złożenie wypowiedzenia masz miesiąc. Także obserwuj sytuację i w międzyczasie szukaj pracy.
  • Odpowiedz
@WUJICO: Do pierwszego to system przyjęty za starych czasów, wiadomo ze w różnych firmach i instytucjach płaci się w różnych terminach. Gościu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Satanistic: Polecam 11 lutego rozwiązać umowę o pracę bez okresu wypowiedzenia z winy pracodawcy w oparciu o art. 55 par. 1'1 KP z uwagi na ciężkie naruszenie podstawowego obowiązku wobec pracownika jakim jest wypłata wynagrodzenia.

No chyba, że chcesz dołączyć do tysięcy oszukanych (naiwnych?) których janusze byznesu #!$%@? na kasie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Satanistic: Przerabiałem to kilka ładnych lat temu. Skończyło się upadłością likwidacyjną. Duża część wypłat szła w kopertach, więc niektórzy byli bardzo stratni. A na etapie, na którym jesteś obecnie, żona szefa postanowiła sobie zabrać z firmowej kasy 40 tysi, bo akurat potrzebowała. Tłumaczenia, że my też potrzebujemy nie trafiały do świadomości.
  • Odpowiedz
@Miecz12: albo uzyska zwrot z tych inwestycji.

Trudna sprawa, przyjmuję że Op swój rozum ma, bo tylko on zna dobrze sytuację. @Satanistic: jeśli uważasz że warto zaufać pracodawcy i masz za co czekać to czekaj. Zawołaj i mnie. Trzymam kciuki za dobre rozwiązanie sytuacji.
  • Odpowiedz